chor 20198 listopada odbył się w Łużnej III Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Od godzin porannych Dom Kultury rozbrzmiewał dźwiękami wyśpiewanymi przez solistów, zespoły i chóry. Sala widowiskowa wypełniła się do ostatniego miejsca. W Festiwalu wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.
W kategorii solistów wystąpiła Martyna Dobek uczennica klasy 8a. Zaśpiewała przepięknie piosenkę Marka Grechuty pt „Wolność” zdobywając III miejsce.


W kategorii zespołów wokalnych do 10 osób wystąpił uczennice klas ósmych:
Głos I - Oliwka Zawlik, Anita Drąg, Gabrysia Warchoł, Gabrysia Kosiba
Głos II – Ola Grębla, Ewa Urzędowska, Ania Marczyk i Julia Pijanowska
Głos III – Martyna Dobek i Karolina Brach
Dziewczyny wspaniale zaprezentowały się na konkursowej scenie śpiewając pieśń „Niepodległa, Niepokorna”. Ta prezentacja została bardzo wysoko oceniona przez jury. Dziewczyny zdobyły I miejsce oraz nagrodę specjalną za prezentację na scenie.
Największym chórem festiwalu był chór Regnum Sonoris z naszej szkoły. Piosenkę „Pałacyk Michla” zaśpiewało 54 osoby – uczniowie klas 4-8. Należy dodać że uczniowie z klasy 4 i 5 należą do chóru od września tego roku. To był dla nich pierwszy konkurs chóralny. Nad piosenką chór pracował od września, pokonując na każdej próbie kolejny stopień trudności. Wykonanie piosenki w układzie 3-głosowym bardzo spodobało się zarówno publiczności jak i jury. Chór został nagrodzony I miejscem. Tak więc podsumowując Festiwal w Łużnej był dla naszych wokalistów niezwykle szczęśliwy.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.