biblioteka lesne 2019„Książki są bramą… Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele…” [Arturo Perez- Reverte. Królowa Południa].
Grupa „Leśne duszki” w dniu 13 listopada 2019r. odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Libuszy. Okazją do podróżowania z książką stała się piękna historia o najmilszym smoku na świecie o imieniu Saffi, którą to opowiedziała dzieciom p. Ewelina Skrzypiec. Z historii o przyjaźni płynęło mądre i piękne przesłanie, iż nie należy nikogo oceniać z góry, że tak naprawdę liczy się to, co jest w środku a nie na zewnątrz. Podczas zajęć przedszkolaki mogły również odkryć sekrety i ciekawostki z życia zwierząt, m.in. dlaczego zając ma długie uszy? Dlaczego kot łapie myszy? Co jesienią robią wiewiórki? I jak długo śpi leniwiec?

Udzielanie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest prostą sprawą, jednak jakże pomocna może okazać się książka D. Sumińskiej „Dlaczego oczy kota świecą w nocy i inne sekrety świata zwierząt, która wie o zwierzętach wszystko. Jakie zwierzę we mnie drzemie – tego mogły dowiedzieć się dzieci wysłuchując krótkich opisów zachowań zwierząt na podstawie książki „Zwierzakopedia” autorstwa J. Richter- Magnuszewskiej i A. Frączek. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem słuchały, zadawały pytania i działały. Na koniec każdy otrzymał kolorowankę ze swoim zwierzakiem do pomalowania. Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie za wspaniałe zajęcia i czekamy na więcej.
J. Jamro

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Sunday the 31st. . Joomla 3.0 Template.