mis 2019

 Kolorowy lub bury, mały lub duży, w kubraczku lub bez… Każde dziecko ma swojego ukochanego misia. Pluszak ten jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Stał się również bohaterem wielu książek i filmów. Być może dlatego doczekał się swojego święta… Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Różnica polegała jednak na tym, że świętowaliśmy przez dwa dni. 25 listopada w sali nr 6 spotkali się wszyscy sympatycy pluszowego misia z klas I-III szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami. Misiowe spotkania odbyły się w trzech grupach i trwały do godziny 11.30. Następnego dnia bawiły się z nami wszystkie przedszkolaki, najpierw te najmłodsze, a później te starsze. W przygotowaniu i przeprowadzeniu misiowych spotkań pomogli uczniowie z klasy Vb należący do Koła Przyjaciół Biblioteki: Daria Ryczek, Daria Kozik, Karolina Bugajska, Kinga Grębla, Gosia Żywiec i Klaudia Czech, Jan Skrzypiec, Ksawery Szary, a także dziewczynki z klasy IVa: Maja Tenerowicz, Iza Masłowska, Julia Pabisz, Gabrysia Wójcik i Gabrysia Ruwińska. 

 

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia uczniom historii powstania Światowego Dnia Pluszowego Misia. Następnie dzieci obejrzały krótkie przestawienie o niegrzecznym misiu, przygotowane przez ich starszych kolegów i koleżanki z klasy Vb i IVa. Później rozpoczął się czas zabaw i zgadywanek, podczas których dzieci musiały wykazać się m.in sprawnością łowiąc rybki, ulubiony przysmak niedźwiedzi. W tej konkurencji świetnie poradziły sobie również panie wychowawczynie. Ponadto uczniowie mieli za zadanie np. ułożyć puzzle, z zamkniętymi oczami przykleić misiowi kokardkę oraz nasunąć głowę misia na żyłkę. No niestety, nie było to takie proste. Każdy uczestnik misiowego spotkania otrzymał Order Przyjaciela Misia, zaś jego miś medal. Nie zabrakło również słodkiego „małe co nieco”, które ufundował szkolny sklepik „Bankrut” i jego opiekun Pani Renata Gryboś, za co serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
Mimo, że Światowy Dzień Pluszowego Misia już za nami - i że kończy się świętowanie, mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy tę wspólną zabawę.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 21st. . Joomla 3.0 Template.