jaselka 202019 stycznia 2020 r. na hali sportowej ZSP w Libuszy odbyły się kolejne, już XXVIII Jasełka Libuskie. Tym razem przygotowane przez uczniów klas młodszych a dokładnie przez wszystkich uczniów klas III a i III b.
Scenariuszem i reżyserią spektaklu zajęły się wychowawczynie klas trzecich P. Maria Świerz i P. Marzena Przybyło-Furmanek. Oprawa muzyczna jak co roku należała do P. Katarzyny Moździerz, która przygotowała występy chóru starszego „Regnum Sonoris”, młodszego złożonego z 13-stu uczniów klas trzecich oraz występy solistów z obu grup. Dekorację - zimową i nastrojową przygotowała P. Marta Pilch. O piękne kostiumy i rekwizyty a także o barwny folder zadbała P. Mariola Mrozek.


Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością na Jasełkach: Pan Burmistrz Gminy Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Nosal, Dyrektor ZOJ Renata Gołębiowska, sołtys wsi P. Łukasz Magiera, Księża parafii - Ks. Stanisław Dębiak, Ks. Michał Dusza, zaprzyjaźnione lokalne instytucje, Regionalna Telewizja Gorlicka, oraz Rodzice i Rodzina, mieszkańcy Libuszy i okolic.
Mali aktorzy doskonale wcielili się w swoje role. Na scenie pojawiły się tańczące „Śnieżynki”, skoczni pasterze i urocze diabełki. Tradycyjnie wystąpił Herod ze swoją świtą , Trzej Królowie i dzieci, a wszyscy donośnie i wdzięcznie śpiewali i grali Małemu Jezusowi. Pięknie prezentowali się narratorzy w strojach krakowskich. Różnorodność strojów, światła, muzyka, śpiew i dziecięca radość splatały się na scenie. Spotkanie na pewno uświetniły występy chórów i solistów: Ewelina Mucha, Karol Rąpała, Kinga Fiega i Martyna Dobek.
Tradycja, zaduma przeplatała się z tańcem, śpiewem i zabawą. Ot.., trochę wzruszeń i łez i trochę radości i wesela. Występ był wielkim przeżyciem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Ta radość grających i śpiewających na scenie dzieci udzieliła się i „dodała skrzydeł” organizatorom a przede wszystkim samym występującym.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy do Rodziców i Dziadków uczniów klas trzecich za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ról, strojów i upominków na „anielski stolik”.
Podziękowania kierujemy również do wiernej publiczności libuskiej, która co roku chętnie przybywa aby obejrzeć spektakle o narodzeniu Jezusa. To Państwa obecność sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

„ Jezusa narodzonego wszyscy witajmy,
Jemu po kolędzie dary wzajem oddajmy.
Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło,
skłaniajmy swe czoło Panu naszemu. „

Maria Świerz, Marzena Przybyło-Furmanek

zdjęcia. M.Wójcik

 

 

zdjęcia: R.K.Gryboś

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 21st. . Joomla 3.0 Template.