pasowanie bib 2020W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki to stały punkt kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj odbywa się ono w drugim semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. Tak też było i w tym roku. 21 lutego 2020 najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem przygotowanym przez uczennice i uczniów z klas IVa i Vb, należących do Kółka Bibliotecznego. Opowiadało ono o smutnej i wiecznie znudzonej Królewnie, której nikt nie był w stanie czymkolwiek zainteresować. Wreszcie z dalekiej krainy przybył Żak, który podarował jej skrzynię pełną książek i nauczył „pięknej sztuki zwanej czytaniem”. Od tej pory Królewna nigdy już się nie nudziła.


W przedstawieniu wystąpili:
- Narrator – Daria Ryczek
- Królowa – Małgorzata Żywiec
- Król – Jan Skrzypiec
- Królewna – Gabriela Wójcik, która godnie zastąpiła chorą i nieobecną Gosię Grębską
- Żak – Daria Kozik
- Ochmistrz – Ksawery Szary
- Książka - Klaudia Czech
Wiersze recytowały:
• Gabrysia Ruwińska
• Karolina Bugajska
Niestety nie obyło się bez komplikacji. W ostatniej chwili rozchorowały się Kinga Grębla i Iza Masłowska i nie mogły wystąpić.
Za sprawą Jacka, w rolę którego wcieliła się Julia Pabisz (kl. IV a) i Tosi, granej przez Maję Tenerowicz (kl. IV a), pierwszoklasiści przenieśli się z krainy baśni do czasów współczesnych. Aktywnie uczestniczyli w krótkiej inscenizacji pt. „Szanujemy książki”. Tosia i Jacek pokazali uczniom jak należy obchodzić się z książką, by jej nie zniszczyć. Uczniowie starali się samodzielnie odczytać życzenia i prośby książki. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Wpisali się do Księgi Życzeń Książki i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali włóczkowe sówki. Po krótkim zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i czytelni, a także zasadami wypożyczania nowi czytelnicy mogli wybrać i wypożyczyć sobie książki do domu.
Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszoklasiści będą często odwiedzali bibliotekę i wypożyczali książki. Zapraszamy!

Katarzyna Pabisz

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 21st. . Joomla 3.0 Template.