biblioteka 2020 gorlice27 lutego 2020 r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w zajęciach z bajkoterapii, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach. Rozpoczęły się od przeczytania przez prowadzącą Panią Małgorzatę Janusz - Nowicką fragmentów tekstu, które pochodziły z książki pt. „Mała encyklopedia Domowych Potworów”. Uczniowie poznali przesympatyczne potworki, m. in. Gburie Furię, Niepoprawną Gadułę, Awanturellę oraz Kłótliwca i Swarliwca. Wszyscy je dobrze znamy, żyją w naszych domach i mieszkaniach. Co zrobić, kiedy trudno powstrzymać Słowotoczka Niepohamowanego? Jak poradzić sobie z Chciwuskiem czającym się przy twoim uchu i mruczącym: "To moje"? O tym właśnie rozmawiała pani Małgosia z uczniami.

Część warsztatowa poświęcona była emocjom. Pani Małgosia wspólnie z dziećmi próbowała tworzyć definicję danej emocji a następnie dzielić je na dobre i złe emocje. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, co zaskoczyło samą prowadzącą.
W drugiej części warsztatów, którą prowadziła Pani Monika Hudzik, czwartoklasiści zostali podzieleni na grupy. Każda z nich musiała narysować własnego potwora, nazwać go a następnie powiedzieć o nim kilka zdań. Powstały potwory o imieniach: XX ArcybzikXX, Wodosłoń, Bulwesator Mały. Ta część warsztatów sprawiła dzieciom najwięcej frajdy, śmiechów, chichów było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu własnych potworów.
Również Pani Kierownik Maria Cieśla przeprowadziła z dziećmi krótkie zajęcia. Na początku opowiedziała im historię języka, później przypomniała bajkę o Pchle Szachrajce. Zadaniem uczniów było wymyślenie historii, w której Pchła Szachrajka pomaga drugiej osobie. Powstały ciekawe i pomysłowe opowiadania.
Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali nagrodę w postaci słodkiego przysmaku.
Na zakończenie spotkania Pani Małgosia, chcąc rozruszać naszych uczniów, nauczyła ich zabawy „Dzieci w sieci”, która bardzo im się spodobała.
Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za ciekawe i wymagające od uczniów kreatywności zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 21st. . Joomla 3.0 Template.