konkurs pabisz 2020W dniu 28 maja w gminnych bibliotekach publicznych powiatu gorlickiego oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. Niesamowite przygody skarpetek, pięciu kun i jednego wynalazcy. Ze względu na epidemię COVID-19 organizator wprowadził pewne zmiany w regulaminie Konkursu oraz zadbał o to, aby odbył się on z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Z zaplanowanych dwóch etapów tylko jeden zadecydował o tym, kto został laureatem. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie przeczytać dwie książki Justyny Bednarek Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają! oraz Pięć sprytnych kun, a następnie wypełnić test sprawdzający wiedzę na temat postaci i wydarzeń rozgrywających się w tych publikacjach.
Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Ksawery Szary (5b), Stefan Robak (5b), Maciej Śliwa (4a) i Jakub Szczepanik (3b). Chłopcy wykazali się dużą znajomością książek. Ksawery, Stefan i Maciek znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych. Kubie tym razem się nie udało ale mam nadzieję, że się nie zniechęci i jeszcze nie raz weźmie udział w konkursie czytelniczym.


4 czerwca w Sali Pod Sową MBP w Gorlicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym. Ksawery Szary zdobył I miejsce, Stefan Robak II miejsce natomiast Maciej Śliwa znalazł się w gronie wyróżnionych. Laureaci otrzymali dyplom, nagrodę książkową oraz bon upominkowy do zrealizowania w Księgarni Mieszko w Gorlicach, wyróżnieni natomiast dyplom i nagrodę książkową.
Chłopcom dziękuję za podjęcie tego czytelniczego wyzwania i serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że nasze uczennice wezmą przykład z kolegów i chętniej będą zgłaszać się do konkursów.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.