caritas lautatoInformujemy, że udało nam się po raz drugi w tym roku szkolnym otrzymać dofinansowanie na realizację projektu ekologicznego.
„Walcz z odpadami – działaj z nami” to projekt kampanii ekologicznej, której przewodnim celem jest ograniczenie ilości śmieci na terenie gminy Biecz. Projekt został opracowany przez opiekunów i członków Szkolnego Koła Caritas, wyróżniony z wielu w ogólnopolskim konkursie dla SKC, a co najważniejsze dofinansowany w kwocie 4000zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. To już nasza druga szansa na działania ekologiczne w szkole i gminie. Projekt zachęca do wdrażania w życie codziennych działań, które mają na celu ochronę środowiska. Podjęcie troski o najbliższe otoczenie poprzez zwykłe, codzienne działania zaowocuje w przyszłości – spowoduje zmianę stylu życia, który będzie chronił nasze otoczenie i będzie wyrazem szacunku do wszystkiego co nas otacza.


Zaczynamy od kampanii informacyjnej skierowanej do uczniów, pracowników, rodziców i społeczności lokalnej. W nowym roku szkolnym nasze działania skupią się na organizacji wyjazdowych zajęć edukacyjnych do PGE Energia Ciepła S.A. w Rzeszowie, podczas których uczniowie zapoznają się z prawidłową segregacją odpadów oraz sposobami na ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci, a także obejrzą Instalację Termicznego Przetwarzania Odpadów z Odzyskiem Energii. Wyjazdy do PGE odbędą się komunikacją miejską. Będzie to nowatorski sposób przejazdu uczniów, którzy pierwszy raz pojadą na wycieczkę środkami komunikacji publicznej. Ukażemy w ten sposób uczniom jak metodą codziennych wyborów można dbać o czyste powietrze i ograniczać emisję zanieczyszczeń. Przed nami wiele działań, o których będziemy Was informować!

carital glowne logo

Zapraszamy do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań!!!
Opiekunowie SKC

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Sunday the 27th. . Joomla 3.0 Template.