skrzaty teatr 2020Dnia 23 września grupa ,,Skrzaty” udała się do biblioteki na zajęcia biblioteczne. Które odbyły się na dużej auli. Pani Ewelina zapoznała dzieci z treścią opowiadania „Bajka o Wiśle” autorstwa M. Zarębskiej i K. Szopy, przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai.
Przedszkolaki dzięki tej “Bajce o Wiśle” poznały piękno i tajemnice rzeki Wisły i przeżyły niezwykłą podróż jej nurtem , począwszy od jej źródeł, aż do ujścia - Bałtyku. Podczas podróży poznały florę i faunę dorzecza, ważne regiony Polski, ale również problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem środowiska. Utrwaliły charakterystyczne symbole, legendy związane między innymi z Krakowem, Warszawą i Toruniem.
Po obejrzeniu teatrzyku pani Ewelina zaprosiła dzieci do wykonania pracy plastycznej z przygotowanych materiałów kolorowych kartek i literek. Dzieci doskonaliły umiejętności wycinania nożyczkami, oraz musiały wykazać się pomysłowością wycinając florę i faunę Wisły z wykorzystaniem literek. Na zakończenie zostały wypożyczone książki do czytania w przedszkolu.

 

 

 

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Friday the 30th. . Joomla 3.0 Template.