walcz odpady 2021Przypominamy, że jesteśmy w trakcje realizacji kampanii ekologicznej „ Walcz z odpadami – działaj z nami”. Jej przewodnim celem jest ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci. Projekt został opracowany przez opiekunów i członków Szkolnego Koła Caritas, wyróżniony z wielu w ogólnopolskim konkursie dla SKC, a co najważniejsze dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Projekt zachęca do wdrażania w życie codziennych działań, które mają na celu ochronę środowiska. Podjęcie troski o najbliższe otoczenie poprzez zwykłe, codzienne działania zaowocuje w przyszłości – spowoduje zmianę stylu życia, który będzie chronił nasze otoczenie i będzie wyrazem szacunku do wszystkiego co nas otacza.

 

caritas lautato

W pierwszym tygodniu po feriach uczniowie brali udział w warsztatach, które przygotowałai przeprowadziła p. Marta Pilch. Dziękujemy za zaangażowanie i współpracę przy realizacji projektu. Uczniowie rozpoczęli nowy rok z troską o najbliższe otoczenie. Przypominamy wszystkim, że musimy ograniczać ilość wytwarzanych odpadów.

Uczniowie klasy 4b tworzyli Kaktusy ze styropianu. A do ich wykonania potrzebowali kawałków styropianu, rolki po papierze i małe wykałaczki. Prace okazały się bardzo efektowne.  

Uczniowie klasy 4a ciesząc się zimą, ale myśląc już o wiośnie pracowali nad okienną dekoracją z przebiśniegami w roli głównej. Użyli białego papierowego ręcznika i zielonej bibuły, waty, kleju, papierowego lub plastikowego talerzyka i foli samoprzylepnej. 

Bujane zwierzęta z papieru, tektury były tematem zajęć klas 5-tych. Natomiast klasa 6b używając wszelkich dostępnych odpadów tworzyła ekomarionetki. 

Zajęcia plastyczne z recyklingu  dały uczniom wiele radości. Powstały prace, które udało się stworzyć z niczego. 

Najpiękniejsze prace wykonali, a tym samym zasłużyli na wyróżnienie:

klasa 4a:  Natalia Karp, Tomasz Witek

klasa 4b: Sabrina Genovesi, Kacper Depczyński

klasa 5a: Lena Szewczyk, Maja Tenerowicz

klasa 5b: Julia Strugała, Adrian Czado

klasa 6b: Kinga Grębla, Ksawery Szary

Z każdego surowca wtórnego można wykonać niesamowite przedmioty trzeba tylko chcieć.

GRATULUJEMY

Opiekunowie SKC

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 6th. . Joomla 3.0 Template.