chor

 

Uczniowie spotykają się na cotygodniowych próbach, by doskonalić umiejętności wokalne. Próby chóru odbywają się w każdą środę w godz. 12.50 - 14.25 w sali  artystycznej. Głównym celem zajęć jest uwrażliwianie na muzykę poprzez kontakt z różnorodnym repertuarem muzycznym, rozwijanie indywidualnych umiejętności wokalnych oraz śpiewu wielogłosowego.
Chórzystki wytrwale kształcą umiejętności wokalne poprzez ćwiczenia  emisyjne, dykcyjne, artykulacyjne, dynamiczne, słuchowe. Poznane utwory: piosenki i pieśni na różne okazje  wykonują a'capella oraz z towarzyszeniem akompaniamentu, jednogłosowo, na głosy, w kanonie. Chór szkolny bierze aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły oraz środowiska lokalnego.Chór w poprzednich latach współpracował z zespołem instrumentalnym "Kasine Muzykanty".

Sukcesy chóru:

  • II miejsce w Gminnym konkursie Piosenki Ekologicznej w Bieczu - 2005 r.
  • Udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gorlicach  - 2005 r.

 

Największym sprawdzianem dla chórzystek była wspomniana uroczystość 20-lecia nadania szkole imienia, która odbyła się w naszej szkole 26.X.2006 r. W związku z obszernym repertuarem szeregi chóru zasiliły uczennice klas gimnazjalnych. W programie artystycznym chór zaprezentował  pieśni patriotyczne:  "Oj ziemio", "Ojczyzno ma", "Piechota", "Legiony", "Za czym kolejka ta stoi", "Mury", "Tylko we Lwowie". Dziewczęta śpiewały także podczas uroczystej mszy św. w intencji patrona szkoły. Występ chóru bardzo spodobał się przybyłym na uroczystość gościom oraz uczniom szkoły.

 

Licznik odwiedzin od 04.12.2011

Dzisiaj 31 Wczoraj 60 Tydzień 240 Miesiąc 778 Wszystkie 310248

Aktualnie jest 20 gości i brak użytkowników online

Friday the 17th. . Joomla 3.0 Template.