wiertmet kepa 2016Zespół juniorów młodszych UKS Wiertmet, w dniach 4 – 7 stycznia 2016 uczestniczył w bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju piłki ręcznej Kempa 4 Sport Cup. Zawody odbyły się w Preszowie (Słowacja). W trwającym cztery dni festiwalu piłki ręcznej uczestniczyły 64 zespoły z 11 europejskich krajów. W kategorii siedemnastolatków, w której rywalizowali zawodnicy Wiertmetu, udział wzięło 12 ekip. Oprócz polskiej drużyny z Libuszy w rywalizacji uczestniczyły zespoły z Węgier, Rosji, Słowenii, Słowacji. Juniorzy młodsi UKS Wiertmet ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu. Jest to duży sukcese zespołu, tym bardziej, że ze względu na kontuzje i choroby zespół Wiertmetu wystąpił w osłabionym i młodszym składzie. W pokonanym polu Libuszanie zostawili zespoły z Budapesztu (Węgry), Voronezh (Rosja), Stupavy (Słowacja), Preszowa (Słowacja). W grze o miejsca w strefie medalowej ulegli zespołowi z Trbovlje (Słowenia) i Bratysławy (Słowacja).
Zawodnik Wiertmetu Wojtek Magiera został wybrany przez Komitet Organizacyjny Turnieju do „Siódemki Gwiazd Turnieju”, co jest znaczącym wyróżnieniem.
Podopieczni Wojciecha Bajorka i Fabiana Szarowicza wystąpili w składzie: Krzysztof Kość, Krzysztof Karp, Michał Liana, Kasper Kosiba, Paweł Rybka, Michał Knapik, Wojciech Magiera, Michał Piątek, Szymon Kosiba, Paweł Nowak, Kamil Słowakiewicz, Patryk Syrociak.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.