artur siodmiak 1Artur Siódmiak, wybitny polski piłkarz ręczny, odwiedził Libuszę w dniu 10 marca 2016 roku. Grał na pozycji obrotowego. W reprezentacji Polski rozegrał 133 mecze międzypaństwowe i zdobył 102 bramki. Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Pekinie ( 2008) V miejsce. Z reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo świata (Niemcy 2007) i brązowy medal mistrzostw świata (Chorwacja 2009). Został bohaterem spotkania Polska - Norwegia (31:30) Artur Siódmiak, zdobył bramkę decydującą o zwycięstwie i awansie reprezentacji Polski do półfinałów Mistrzostw Świata w Chorwacji (2009).
Artur Siódmiak przed kamerami telewizyjnymi powiedział, że był to najważniejszy gol w jego karierze. W meczu o brązowy medal Polacy pokonali reprezentację Danii.
Spotkanie Artura Siódmiaka z dziećmi, młodzieżą i rodzicami odbyło się dzięki zabiegom Iwony Rudek i Stanisława Majorka. Wizyta Artura związana była z promocją piłki ręcznej oraz zachęceniu najmłodszych adeptów do uprawiania tej dyscypliny.


W pierwszej części uroczystości, uczniowie ZSP w Libuszy – zawodnicy UKS Wiertmet, Kasper Kosiba i Kacper Fik zaprezentowali sylwetkę wybitnego sportowca. Prezentacji towarzyszył pokaz multimedialny przygotowany przez Mateusza Grzegorczyka, Tomka Knapika i Patryka Ludwina. W dalszej części dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy serdecznie przywitał Artura Siódmiaka, zaproszonych gości, rodziców i młodzież.
Młodzież i zgromadzeni goście z ust Artura Siódmiaka usłyszeli wiele ciekawostek na temat kariery zawodniczej i „przygody” związanej z piłką ręczną. Artur zachęcał dzieci i młodzież do uprawiania piłki ręcznej słowami: „Mam nadzieję, że część z Was już trenuje piłkę ręczną, a jeśli nie to zacznie, ponieważ to wspaniała dyscyplina sportu”. Podkreślił, że aktywność ruchowa, a w szczególności piłka ręczna kształtuje prawidłowe postawy wśród dzieci i młodzieży. Uczy samodyscypliny, odpowiedzialności oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
Dzieci i młodzież przeżywały niesamowite emocje, były pod ogromnym wrażeniem spotkania, zadawały mnóstwo pytań. Chwila na którą wszyscy czekali były autografy i zdjęcia. W uroczystości, oprócz dzieci z Libuszy uczestniczyły uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Binarowej, którzy rozegrali ze sobą mecz w atmosferze dobrej zabawy.

W spotkaniu uczestniczyli znamienici goście: Stanisław Majorek – trener brązowej olimpijskiej drużyny z Montrealu (1976), Iwona Rudek – Prezes UKS Wiertmet, Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Jan Grygowicz – koordynator ds. sportu gminy Biecz, Witold Grab – Prezes „Polskich Piekarni”.
Zarząd UKS „Wiertmet” składa serdeczne podziękowania Panu Arturowi Siódmiakowi za przyjęcie zaproszenia i wspaniałe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 6th. . Joomla 3.0 Template.