ksiazki naszych marzen 2016Dnia 4 maja 2016 w ramach realizacji programu rządowego „Książki naszych marzeń” odbyły się dwie imprezy promujące czytelnictwo z udziałem uczniów klas I-III i IV-VI, które podsumowywały realizację zadań przez wszystkie klasy szkoły podstawowej. W ciągu roku przeprowadzone były lekcje biblioteczne promujące nowe książki we wszystkich klasach szkoły podstawowej.

Podczas imprezy „Warto czytać” przedstawione zostały projekty czytelnicze, które realizowali uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej. Klasy I przygotowały katalogi ilustrowane zachęcające do przeczytania książek dla najmłodszych. Pięknie zilustrowane karty katalogowe poszczególnych klas są do obejrzenia w bibliotece szkolnej. Klasy II zmierzyły się z napisaniem i zilustrowaniem książeczek. Klasa II a napisała dwie, pięknie zilustrowane, książki „Plamka” i „Kot przyjaciel”. Klasa IIb stworzyła natomiast książkę składającą się z opowiadań o zwierzętach (i nie tylko) zatytułowaną „Przygodowa IIb”. Książeczki można przeczytać w czytelni naszej biblioteki. Natomiast klasy III reklamowały książki i bibliotekę przez plakaty. Jak pięknie i ciekawie to zrobiły widać na szkolnych korytarzach, gdzie są one wystawione.
Godzinę później odbyła się druga impreza „Warto przeczytać”, na której realizowane przez siebie projekty czytelnicze przedstawili uczniowie klas starszych szkoły podstawowej. Klasy IV przygotowały plakaty reklamujące książki, czytanie i bibliotekę. Różnorodność tematów zauważycie na korytarzach i drzwiach do niektórych klas. Klasy V recenzowały czytane powieści. Prawie wszyscy uczniowie napisali recenzje, które są (a pozostałe będą) wywieszone na „Drzewie recenzji” przed biblioteką. Natomiast klasy VI opracowały prezentacje multimedialne, których tematem miały być książki i pisarze oraz czytanie i biblioteka. Natomiast zadaniem uczniów klas VI było przygotowanie prezentacji multimedialnych promujących ksiązki i czytanie. Uczniowie klasy VIa przygotowali 2 prezentacje, w których polecają czytanie książek o koszmarnym Karolku i cwaniaczku Gregu. Natomiast uczniowie klasy VIb przygotowali 5 prac prezentujących ulubione książki oraz powody, dla których warto je czytać. Prezentacje można obejrzeć na komputerach w czytelni.
Na zakończenie obu imprez zespół teatralny złożony z uczniów klasy IVa (należących do Koła Przyjaciół Biblioteki) przedstawił inscenizację „Czerwony kapturek” wg Jana Brzechwy. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
Mam nadzieję, że wszystkie te prace wpłyną na wzrost czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.
Aby zobaczyć inne zdjęcia oraz prace - ilustracje z katalożków klas I, przeczytać książki napisane przez klasy II i recenzje klas V oraz obejrzeć plakaty klas III i IV oraz prezentacje multimedialne przygotowane przez klasy VI zapraszam na stronę Facebooka naszej biblioteki - www.facebook.com/biblioteka.libusza/

Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.