10 lecie wiertmetW niedzielę 9 października 2016 roku Uczniowski Klub Sportowy Wiertmet w Libuszy świętował Jubileusz 10 – lecia swojej działalności. Obchody stały się okazją do licznych wspomnień oraz podsumowań dokonań klubu.
Okres 10 lat w niemal 100 letniej historii rozwoju piłki ręcznej w Polsce to czas niezbyt długi, ale bardzo znaczący, gdyż odnosi się do pracy z dziećmi i młodzieżą w regionie, w którym piłka ręczna nie miała większych tradycji.
Bogactwo przedsięwzięć organizacyjnych i szkoleniowych w zakresie piłki ręcznej przyczyniło się do wyznaczenia właściwej drogi rozwoju tej dyscypliny w gminie Biecz i powiecie gorlickim.


Uroczystość odbyła się w kinie „Farys” w Bieczu. Jubileusz swoją obecnością zaszczycili Stanisław Majorek – trener brązowej olimpijskiej drużyny z Montrealu (1976), Jerzy Garpiel – olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista mistrzostw świata z Dortmundu (1982), Jerzy Nalepka – Wicestarosta Gorlicki, Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Wojciech Marcinek, Krzysztof Jac – Członkowie Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Aleksander Litowski – przedstawiciel Klubu Sportowego Vive Tauron Kielce, Aleksander Kalisz – Dyrektor ZSP w Libuszy, Radni Powiatu Gorlickiego, Radni Rady Miejskiej w Bieczu, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, działacze, zawodnicy i rodzice.
Wielu znamienitych gości nie mogło przybyć na uroczystość, ale podzielili się swoimi refleksjami w listach gratulacyjnych.
Prezes Honorowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Janusz Czerwiński w liście gratulacyjnym napisał:
„… Uczniowski Klub Sportowy Wiertmet to wspaniały przykład dla innych, jak można w tak krótkim okresie osiągnąć tak wiele. Formy organizacyjne w tym klubie stanowią wzorzec pracy z młodzieżą. Z popularnych masowych form organizacyjnych i szkoleniowych powstały podstawy budowy na zdrowych przesłankach sportu dzieci i młodzieży.
Ten sukces zrodził się dzięki inicjatywie rodziców, nauczycieli i przychylnym kulturze fizycznej władzom samorządowym.
Kochane dzieci! Macie ogromne szczęście, że otacza Was opieką grono tak wspaniałych ludzi. Wykorzystajcie zatem tę szansę i swoją pracą treningową w harmonii z nauką w szkole, rozwijajcie swój talent i cieszcie się z uprawiania sportu.
Życzę Wam kochani radości z uprawiania gry w piłkę ręczną, a Waszym opiekunom satysfakcji i sukcesów w pracy z kolejnymi grupami młodych sportowców”.
Słowa uznania, gratulacje oraz podziękowania za całokształt dokonań przekazał Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Andrzej Kraśnicki, Prezes Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro – Krzysztof Drwal oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu – Tomasz Dykas.

We wspomnieniach, które przedstawiono w formie materiałów filmowych nie zabrakło byłych i obecnych zawodników, osób związanych z klubem, działaczy oraz ważnych dla UKS Wiertmet wydarzeń.
Jubileusz był okazją do wyróżnienia i odznaczenia wyjątkowych osób, które przez lata wspierali działalność UKS Wiertmet i dzięki temu przyczynili się do propagowania i krzewienia sportowych pasji wśród dzieci i młodzieży.
Wyróżnienia otrzymali:
Pani Wioletta Szpyrka
Pani Lidia Walczyk
Pan Krzysztof Lech
Pan Adam Woźniak
Pan Krzysztof Drwal
Pan Dawid Kołek
Pan Fabian Szarowicz
Pan Robert Kumorkiewicz
Pan Piotr Piotrowski
Pan Marek Syrociak
Pan Marek Podraza
Pan Kazimierz Dygoń
Pan Mieczysław Galant
Pan Piotr Firlit
Pan Piotr Kuna
Pan Zbigniew Ligęza
Wyróżnienia przyznane zostały także dla Klubu Sportowego Vive Tauron Kielce oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Jubileuszową odznakę 10-lecia otrzymali:
Pan prof. Janusz Czerwiński
Pan Stanisław Majorek
Pan Jerzy Garpiel
Pan Roman Stygar
Pani Jolanta Pikusa
Pan Mirosław Wędrychowicz
Pan Ryszard Burda
Pan Aleksander Kalisz
Pan Jan Grygowicz
Pan Witold Grab
Śp. Piotr Cenkier

Prezes UKS Wiertmet – Iwona Rudek zaznaczyła, że sukcesy klubu nie miałyby miejsca gdyby nie zawodnicy i ich rodzice. Za włożoną pracę, trud i wysiłek w osiąganiu wysokich wyników podziękowała zawodnikom, szkoleniowcom i wszystkim przychylnym osobom.
Wyraziła nadzieję na dalszą współpracę z włodarzami naszej gminy, na wsparcie ze strony sponsorów oraz życzliwość i wyrozumiałość ze strony rodziców zawodników.
W swoich przemówieniach Mirosław Wędrychowicz, Jerzy Nalepka, Iwona Tumidajewicz, Stanisław Majorek, Jerzy Garpiel, Grzegorz Nosal, Wojciech Marcinek, Witold Grab, Kazimierz Dygoń złożyli serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność, upowszechnianie kultury fizycznej i promowanie piłki ręcznej w powiecie gorlickim. Przekazali także listy gratulacyjne oraz życzenia dalszych sukcesów na niwie sportowej, organizacyjnej i wychowawczej.
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Wiertmet składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu Jubileuszu. Szczególne podziękowania skierowane są do Pana Roberta Kumorkiewicza, Pana Piotra Piotrowskiego, Pani Doroty Kozioł, Pana Pawła Jamro, Pana Kazimierza Liany oraz Pana Konrada Mierzwy.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 17th. . Joomla 3.0 Template.