radni 201617 października radni MRM w Bieczu gościli w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Przybyłowicz, Urszula Wojna, Izabela Szkaradek, Katarzyna Kosiba i Kinga Maszewska. Uczniowie uczestniczyli w lekcji samorządowej w Sejmiku Wojewódzkim i w Urzędzie Marszałkowskim. Podczas tego spotkania młodzi radni mieli okazję poznać siedzibę organów samorządu województwa małopolskiego- zajęcia prowadzone były w sali sesyjnej Sejmiku województwa.
Naszym przewodnikiem był p.Wojciech Szczepanik, który oprowadził nas po urzędziei opowiedział o jego pracy oraz o zadaniach jednostek samorządu terytorialnego.
Wiedza, którą nasi młodzi radni zdobyli w Urzędzie Marszałkowskim zaprocentuje w przyszłości na życiowej lekcji obywatelskiej, kiedy już jako pełnoletni obywatele oddadzą swoje głosy w wyborach samorządowych i parlamentarnych.


Na zakończenie uczniowie mieli okazję skosztować kilku regionalnych produktów i wymienić się spostrzeżeniami na temat funkcjonowania polskiej gospodarki, w szczególności: infrastruktury drogowej oraz szkolnictwa.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum „Podziemia Rynku”.
W warstwach Rynku Głównego zapisane jest 1000 lat historii Krakowa. Podziemia to podróż w przeszłość ożywioną po wiekach przez archeologów. Wędrując pod ziemią wokół Sukiennic młodzi radni zobaczyli dawne wodociągi, skrzyżowanie szlaków drożnych, Kramy Bogate, Wielką Wagę, rekonstrukcje XII wiecznych warsztatów, spaloną osadę, cmentarzysko.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.