podroznik 201626 października o godzinie 8.15 odbyło się na hali sportowej kolejne spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask. Tym razem uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odbyli wyprawę po Brazylii. Pan Samuel Kempski przybliżył uczniom uroki życia, ciekawostki przyrodnicze, geograficzne i architektoniczne piątego co do wielkości państwa świata, 26 razy większego od Polski – Brazylii. Pokaz i opowieści pozwoliły przenieść się uczniom w ciekawe miejsca Brazylii; poznać środowisko, sposób gospodarowania, zwyczaje ludzi i ich problemy. Podróżnik opowiadał o: największym mieście Ameryki Południowej i półkuli południowej – Sao Paulo, o podróży helikopterem nad najpiękniejszym i największym wodospadem -Iguazu , który leży na granicy Brazylii i Argentyny, o największym bagnistym obszarze na świecie i Kajmanach na Pantanalu. Podczas spotkania: uczniowie mieli możliwość zagrać na berimbau w Salvadorze, dowiedzieć się czemu brazylijska kawa jest jedną z najlepszych na świecie, zobaczyć najpiękniejsze wydmy w Brazylii – Lencois Maranhenses i największą fawelę w Rio de Janeiro- Rocinha.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wspomnień z podróży i oglądali fotografie. Rozbudziły one ich ciekawość i skłoniły do zadania wielu pytań. Od dziś odległa geograficznie Brazylia będzie im nieco bliższa.
Takie spotkania budzą chęć podróżowania, odkrywania świata, poznawania czegoś niezwykłego. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę z grupą TRZASK.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 11th. . Joomla 3.0 Template.