ratownik 2016Dnia 10.11.2016 r. gościem w naszym przedszkolu był Pan Maksymilian Pikusa – ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego w Gorlicach.
Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Maksymilian pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
Oprócz demonstracji całego ekwipunku medycznego ratownika, dzieci miały też okazję wejść do karetki pogotowia i poznać jej wygląd nie tylko z zewnątrz, lecz przede wszystkim zobaczyć jak wygląda ambulans „od środka”. Było to dla dzieci duże przeżycie i wielka atrakcja, zwłaszcza wtedy, gdy sanitariusz uruchomił sygnały – świetlne i dźwiękowe.
Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Naszemu Gościowi – Panu Maksymilianowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.