pisarz 2016Dnia 24 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyło się w naszej szkole spotkanie z pisarzem. Naszym gościem był Pan Bogusław Michalec - poeta, autor piosenek i opowiadań, twórca książek dla dzieci i autorskich przewodników. Pisarz pochodzi z Zagórzan, a mieszka w Krakowie. W 2008 r. pisarz został laureatem Nagrody im. Arkadego Fiedlera „BURSZTYNOWY MOTYL” za najlepszą polską książkę podróżniczo-krajoznawczą. Wyróżnienie to otrzymał za publikację „POLSKA GINĄCA”, która wydana została przez Wydawnictwo „Carta Blanca”. Nakładem tego wydawnictwa opublikował opowieści o niezwykłych i mało znanych miejscach Królewskiego Miasta zatytułowane „ZNASZ TAKI KRAKÓW?”. Jest również autorem przewodników po Krakowie oraz zbiorów krakowskich legend. 

 

Wydając książeczki dla dzieci pisarz najczęściej współpracuje z Wydawnictwem Aksjomat. Wśród nich są takie jak „Łakomstwo nosorożca i inne wiersze”, „Opowieści Waniliowego Lasu”, „Baju-bajki”, „Piraci, księga morskich opowieści”, „Legendarny Kraków”, które możecie wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Jest też autorem i współautorem zbiorów najpiękniejszych polskich legend z różnych zakątków Polski oraz podań i opowiadań z polskiej historii, które wydane zostały w wersji polsko-angielsko-niemieckiej.
W spotkaniu wzięły udział klasy III i IV szkoły podstawowej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pana Bogusława Michalca jego opowieści oraz świetnych interpretacji tekstów opowiadań i wierszy, jak na przykład „Kocur na emeryturze postanowił śpiewać w chórze”. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci, które aktywnie w nim uczestniczyły. Na zakończenie zadawały naszemu gościowi sporo pytań dotyczących jego twórczości, jak również życia prywatnego. Dzieci serdecznie podziękowały pisarzowi za przyjazd do naszej szkoły i ciekawe spotkanie.


Po spotkaniu każdy mógł kupić książkę, a następnie ustawić się w długiej, a nawet bardzo długiej, kolejce by dostać do niej specjalną imienną dedykację wraz autografem pisarza.
Organizatorem spotkania były gorlicka Księgarni Mieszko i Wydawnictwo Aksjomat oraz biblioteka szkolna.

Informacje o pisarzu zaczerpnęłam ze strony michalec-dladzieci.blogspot.com, na której znalazłam wiersz zatytułowany „O poniedziałku”. Spodobał mi się bardzo i w pełni się ze słowami poety zgadzam. Myślę, że Wy też tak myślicie w sprawie poniedziałków.
W poniedziałek
Buty są za małe.
Wszystko w poniedziałek jakieś nieudałe.
W poniedziałek nawet Spa jest niewwyspałe.
I daleko jest
Do sobót naszych snów.
W poniedziałek
Wiatr nam czułych słów nie szepnie.
Dłuży się nam poniedziałek
niemożebnie.
Pies sąsiada patrzy na nas dość zaczepnie.
Co poradzić – w poniedziałek tak już jest.
W poniedziałek wciąż spóźniają się tramwaje.
Niż wzwyż skacze ponad całym niemal krajem.
Tutaj sprzeczka, tam poprzeczka,
Ówdzie kłoda.
I wygląda człowiek tęsknie:
Gdzie ta środa!
W poniedziałek
żyje człowiek jak za karę.
W diabli biorą świeczkę i ogarek.
Tnie nieznośny deszcz ukośnie w poniedziałek,
Chociaż w piątek człek dosięgał głową chmur.
Więc jeżeli ktoś wymyśli trampolinę,
Taką z której dałoby się wybić i
Wziąć przeskoczyć poniedziałku linię,
To Cezara ma Oskara i Grand Prix!

Mimo to zapraszam do biblioteki od poniedziałku …
Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.