dzien misia 2016.fwProszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda!
Jan Brzechwa

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, rozśmieszają i pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu.


Jak co roku, 25 listopada biblioteka szkolna zorganizowała imprezę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tegorocznym święcie wzięło udział ponad 100 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, które przyszły do szkoły z niedźwiadkami, misiami, misiaczkami będącymi biletem wstępu do „Misiolandii”. A było co podziwiać! Od misia, który miał zaledwie 2 cm wzrostu, przez różnej wielkości misie w ubrankach, po starego 25-letni misia.
Imprezkę przygotowały i przeprowadziły uczennice gimnazjum należące do Koła Przyjaciół Biblioteki - Aleksandra Przybyłowicz, Daria Gogola, Katarzyna Rządca, Kinga Maszewska, Maria Trojanowicz, Paulina Szarłowicz i Urszula Wojna z klasy IIIb oraz Jagoda Apola z klasy IIa. Dziewczyny przebrały się za misiowych bohaterów z książek i filmów.
Miś jest bohaterem wielu opowiadań, powieści i wierszy. Dzieci wysłuchały opowieści o najsławniejszym z misiów – Kubusiu Puchatku. Starsze koleżanki zaprosiły młodych czytelników do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek, nie tylko o misiach. O misiach powstało również wiele filmów. Uczniowie obejrzeli popularny film animowany „Masza i Niedźwiedź”.
Dzieci wzieły udział w konkursach „Pszczoły do ula”, „Małe co nieco” i „Miś naj…naj...”. Najlepsi otrzymali dyplomy „Misioznawcy” i słodkie misie Lubisie. Wszystkie dzieci bawiły się wesoło przy misiowej piosence. Na zakończenie misiowej imprezki dostały misiowe kolorowanki i słodkie lizaki.
Dziękujemy za udział w misiowej imprezce i zapraszamy do biblioteki.

Mariola Mrozek
i Koło Przyjaciół Biblioteki

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 20th. . Joomla 3.0 Template.