kubusiowi przyj nat 2015Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę „Kubuś”. Celem programu jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne.
W bieżącym roku szkolnym 2015/16 nasze przedszkole aktywnie przystąpiło do realizacji w/w programu. Przedszkolaki razem z Kubusiem poznały piękno otaczającej nas przyrody i dowiedziały się jak ją chronić i szanować. Zapoznały się także z rolą owoców i warzyw w diecie każdego człowieka.
Dzieci zrealizowały również następujące działania ekologiczne: wykonały z plastikowych odpadów „ufoludki”, założyły w przedszkolu kąciki przyrody, spotkały się z Leśniczym, odbyły wycieczkę do parku, zbierały zakrętki, dokarmiały ptaki, aktywnie uczestniczyły w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Pomarańczowego, Dnia Wody, turnieju przyrodniczo – ekologicznego, sprzątania świata (plakaty), rozwiązywały zadania w książeczkach ww programu, wykonały plakat „Ekologiczne działania mojego przedszkola” i zdobyły wyróżnienie w wojewódzkim projekcie ekologicznym „Ekoprzedszkole 2016”. Zapoznały się także z „Piramidą żywności” kształtując w ten sposób podstawowe nawyki zdrowego odżywiania, w tym jedzenie II śniadania.
Na koniec realizacji programu przedszkole otrzymało certyfikat. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem podczas realizacji zajęć. Poprzez zabawę poznały trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania. Udział w programie sprawił dzieciom wiele radości.
…pozostałe zdjęcia z wszystkich działań w ramach realizacji ww. programu umieszczane były na stronie szkoły w ciągu całego roku szkolnego.

M.Stelmach

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.