konk szopek 2016

W dniu 15 grudnia br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury miało miejsce podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
W tegorocznej 12 edycji konkursu wzięło udział 175 uczniów, którzy złożyli łącznie 105 prac.
Przybyłych na uroczystość uczestników konkursu wraz z opiekunami, przywitał Dyrektor GCK Pan Janusz Zięba. Wręczenie nagród poprzedził spektakl teatralny pt. „Porwanie św. Mikołaja” w wykonaniu grupy teatralnej „Scena 154” z Zespołu Szkół w Bystrej, które wprowadziło wszystkich w przedświąteczną atmosferę. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, bowiem znaleźli się w gronie laureatów.


Bardzo wysoko zostały ocenione szopki uczniów kl. Ia szkoły podstawowej. Julia Pabisz, Kacper Bieniek oraz Maciej Śliwa zdobyli I miejsce, a III miejsce zajęła szopka Leny Szewczyk i jej brata Leona. Wyróżnienie otrzymał także Bartosz Lech z kl. IIa.
Piękne i pracochłonne szopki wykonały również Izabela Masłowska, Gabriela Ruwińska oraz Patrycja Sikora z kl. Ia, które otrzymały dyplomy za udział.
Tak wspaniałe arcydzieła nie powstałyby oczywiście bez pomocy rodziców, którym serdecznie dziękujemy za poświęcenie czasu i zaangażowanie. Wystawę szopek będzie można oglądać w GCK do końca roku.
A. Dykas

 

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.