konkurs biblioteka 2016 v2Dnia 16 grudnia 2016 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu przeprowadziła XVI Gminny Konkurs Czytelniczy „Domagalikowe jeden z dziesięciu”. Konkurs zorganizowany został w 85 rocznicę urodzin Janusza Domagalika dziennikarza i autora słuchowisk radiowych, a przede wszystkim autora powieści dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 25 uczennic i uczniów z dziewięciu szkół gminy Biecz, w wśród nich dwie uczennice z klasy VIb naszej szkoły. Uczestnicy musieli się zapoznać z życiem i twórczością pisarza oraz przeczytać dwie powieści „Pięć przygód detektywa Konopki” i „Koniec wakacji”.

W etapie pierwszym wszyscy uczestnicy musieli pisemnie odpowiedzieć na pytania testu. Obie uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu drugiego, podczas którego musiały ustnie odpowiedzieć na pytania dotyczące wydarzeń i bohaterów obu powieści. Obie też dostały się do ścisłego finału, w którym:
I miejsce zdobyła Katarzyna Czyżykiewicz – ZSP w Libuszy
II miejsce uzyskała Anna Szkaradek – ZSP w Libuszy
III miejsce zdobyła Wiktoria Kosińska – ZSP w Korczynie
IV miejsce zdobył Jakub Wędrychowicz – ZSP w Korczynie
Dyplomy wszystkim uczestnikom i piękne książkowe nagrody finalistom wręczyła dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu P. Elżbieta Knapik.
Zdjęcia z konkursu znajdują się na stronie internetowej MiGBP w Bieczu www.biblioteka.biecz.pl.
Gratulacje!


Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.