turniej bochnia 2017W Kopalni Soli w Bochni odbył się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dzieci. Organizator zawodów miejscowy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – gościł 10 zespołów m.in. z Bochni, Krakowa, Libuszy, Tarnowa oraz cztery lokalne drużyny, uczestniczące w zajęcia w ramach Akademii Małych Mistrzów Artura Siódmiaka, z Bogucic, Gawłowa, Jadownik i Proszówek.
W turnieju udział brała młodzież klas IV i młodszych szkół podstawowych. Atmosfera w kopalni była gorąca, a temperatura wyższa niż na powierzchni J Do podziemi zjechali nie tylko zawodnicy, ale również całe rodziny, nie tylko z Bochni, które kibicowały młodym szczypiornistom.
Zespoły rozgrywały mecze w dwóch grupach. Drużyna UKS Wiertmet Libusza pokonała kolejno:
SP Jadowniki 14:2, Krakowiaka Kraków 7:3, Solne Tygryski Bochnia 7:5 i Błyskawicę Proszówki 11:0.
Wiertmetowcy w wielkim finale zmierzyli się ze zwycięzcami grupy B – SKS Kusy Kraków, których pokonali 7:5.

Ostateczna kolejność turnieju:
1. UKS Wiertmet Libusza
2. SKS Kusy Kraków
3. UKS Krakowiak Kraków
4. MOSiR Bochnia
5. MKS Pałac Młodzieży Tarnów
6. Solne Tygryski Bochnia
7. SP Gawłów
8. SP Jadowniki
9. SP Bogucice
10. Błyskawica Proszówki


Po emocjonujących walkach na parkiecie Dyrektor MOSiR Bochnia pani Sabina Bajda wręczyła zespołom wspaniałe Puchary „Kruszce Solne”, a wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale.
Zespół z Libuszy wystąpił w następującym składzie: Dawid Barzyk, Adam Wereski, Kuba Sepioł, Ernest Basista, Witold Cynk, Mateusz Polaszek, Patryk Kozioł, Eryk Roman, Norbert Basista, Oliwier Gogola, Arkadiusz Mleczak. Kierownikiem zespołu był Janusz Górski. Trener zespołu Ryszard Burda powiedział, że to kolejny sukces jego młodych szczypiornistów, gdyż w październiku starsi chłopcy wygrali Mistrzostwa Małopolski klas V.
Teraz libuskich adeptów piłki ręcznej czeka sprawdzian międzynarodowy. 5 lutego wyjeżdżają na turniej do Bardejova – w roczniku 2006. Życzymy sukcesu.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 27th. . Joomla 3.0 Template.