bardejov 2017W Bardejovie odbył się coroczny turniej piłki ręcznej dla dzieci. W tym roku rywalizowało 12 drużyn z rocznika 2006 i młodsi. W gronie czołowych słowackich zespołów zagrali chłopcy z UKS Wiertmet Libusza. Byliśmy bardzo ciekawi, jak na tle słowackich rówieśników, wypadną nasi młodzi szczypiorniści, którzy ostatnio wygrali dwa turnieje wojewódzkie w Krakowie i w Bochni. Wyjazd do Bardejova potwierdził, że nasza praca z maluchami idzie w dobrym kierunku i wiązane na przyszłość z nimi nadzieje nie są płonne. Do turnieju zgłosiliśmy dwie drużyny. Pierwszą z rocznika 2006 i drugą złożoną z chłopców młodszych. Eliminacje toczyły się w 2 sześcio-zespołowych grupach. W grupie A Wiertmet I pokonał kolejno: MHC Bardejov II – 13:5, Tatran Presov I – 10:2, Michalovce II – 10:3, SSK Presov – 9:3, Bardejovskie Osy – 16:8 i zajął pierwsze miejsce.


Młodsi grający w grupie B wywalczyli trzecią lokatę uzyskując następujące wyniki: MHC Bardejov I – 3:12, Tatran Presov II – 6:6, Michalovce I – 7:5, ZS M. NESPORA PRESOV – 9:7, MHC Bardejov III – 6:11.
Po fazie grupowej grano o poszczególne miejsca. Zmęczone „maluchy” z Wiertmetu II uległy w meczu o V miejsce SKK Presov 7:10 i zajęli 6 lokatę w gronie 12 zespołów.
Chłopcy z Wiertmetu I pokonali w półfinale MHC Bardejov III – 10:2. Dopiero w swym siódmym meczu ulegli w finale gospodarzom turnieju MHC Bardejov 4:8. Wynik nie odzwierciedla zaciętości tego pojedynku. Przy naszym prowadzeniu 3:1 nie uznano nam prawidłowo rzuconej bramki. W szeregi zespołu wkradła się mała nerwowość i ostatecznie gospodarze uciekli nam na cztery bramki.
Cieszy nas to 2 miejsce gdyż w tym wieku wynik nie jest najbardziej istotny, a jesteśmy zadowoleni z dobrej gry i pokazanego w turnieju niezłego już, jak na ten wiek wyszkolenia technicznego naszych wychowanków.
Dużym sukcesem było wybranie naszego zawodnika Ernesta Basisty MVP turnieju. Jego młodszy brat Norbert (r-k 2008) i Oliwier Gogola zostali wybrani do „Drużyny Turnieju”. Warto też wspomnieć, że najmłodszym zawodnikiem tych zawodów był sześcio-letni Kacper Bieniek z Libuszy.
Drużynę Libuszy reprezentowali: Ernest Basista, Witold Cynk, Dawid Barzyk, Oliwier Gogola, Kacper Wojna, Kuba Sepioł, Dominik Bieniek, Kuba Pabisz, Eryk Roman, Arek Mleczak, Patryk Kozioł, Norbert Basista, Leon Szewczyk i Kacper Bieniek. Trenerem zespołu jest Ryszard Burda, a kierownikiem zespołu Janusz Górski.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 27th. . Joomla 3.0 Template.