ekologia 201721 kwietnia br. wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na wspólnej uroczystości pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas” prowadzonym prze panie Otylię Kosiba – Kędzior i Anetę Jantas. Celem spotkania było kształtowanie świadomości ekologicznej i idei ochrony środowiska oraz zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
Przedszkolaki poznały różne rodzaje dymu oraz ich niekorzystny wpływ na nasze środowisko. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby nasza planeta była zawsze szczęśliwa. Przedstawiciele poszczególnych grup przyozdabiali sylwetę kuli ziemskiej roślinami i zwierzętami, aby była piękna i zadowolona.
Dzieci wysłuchały wiersza „Sznurek Jurka” i omówiły jego treść, a następnie segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z segregacją odpadów.


Wszystkie dzieci odśpiewały piosenkę o Dinusiu, bawiły się przy muzyce oraz rozwiązywały quiz ekologiczny, gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą. Na zakończenie przedszkolaki zapoznały się z „Kodeksem Małego Ekologa”, który wspólnie zatwierdziły oraz otrzymały sylwetę Dinusia do kolorowania i baloniki.
Zajęcia te pokazały, że przedszkolaki posiadają dużą wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska oraz rozumieją potrzebę segregacji odpadów.

O. Kosiba - Kędzior
A. Jantas

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.