tydzien ekologiczny 2017W dniach 24- 28 kwietnia w naszej placówce został zrealizowany projekt edukacyjny: „Tydzień ekologiczny w szkole”. Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich działań była p. Sabina Król. W realizację projektu włączyły się również p. Justyna Rutana, p.Ewa Hogendorf, klasy Vab SP oraz Samorząd Uczniowski. Realizując poszczególne zadania kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz tematyki związanej z odnawialnymi źródłami energii. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W zależności od dnia, jaki obchodziliśmy, uczniowie, nauczyciele ubierali się
w określone barwy.


Poniedziałek obchodzony był jako dzień NATURY, w szkole dominował kolor zielony. W tym dniu została przeprowadzona zbiórka karmy na pomoc zwierzakom
z zaprzyjaźnionego z naszą szkołą schroniska "PSYstań". Uczniowie klas Vab SP wzięli udział w happeningu pod hasłem "Postaw na Słońce".
We wtorek uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii
i ochrony środowiska. Na każdej przerwie na tablicy SU pojawiały się nowe pytania; osoba, która jako pierwsza dostarczyła do p.Sabiny Król kartkę z prawidłową odpowiedzią na pytania wygrywała słodką nagrodę dla siebie oraz zdobywała dodatkowe punkty dla swojej klasy w szkolnym konkursie "Samorząd z klasą". W quizie ekologicznym bezkonkurencyjne okazały się klasy IVb oraz VIa. W tym dniu chętni uczniowie mogli się zwarzyć i obliczyć wskaźnik BMI. Zgodnie z hasłem dnia: Dzień ZDROWIA każdy uczeń starał się przynieść
i zjeść owoc lub warzywo. Wszyscy uczniowie stwierdzili, iż warto dbać o swoje brzuszki, bo dzięki temu, że wrzucamy do nich zdrową żywność- sami jesteśmy zdrowi.
Środa przebiegała pod hasłem EKOLOGIA. Chętni uczniowie ze wszystkich klas tworzyli ekologiczne cuda; powstały fantastyczne stworki, do wykonania których uczniowie wykorzystali wszelkie dostępne odpady m.in. butelki, kartony, kubeczki po jogurtach, patyczki, zakrętki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, jakie zwierzaki i stworki powstały.
Czwartek- tego dnia szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca, a to za sprawą żółtych ubrań wszystkich, którzy tego dnia byli w szkole. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali wszystkim uczniom, nauczycielom własnoręcznie wykonane buźki, które zobowiązywały wszystkich do promiennego uśmiechu tego dnia.
W piątek uczniowie klas Vab SP wspólnie z opiekunami p.Sabiną Król i p. Justyną Rutaną odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Gorlicach. Mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę m.in. na temat odnawialnych źródeł energii i sposobów ochrony środowiska naturalnego. „Młodzi eksperci od ekologii” uświadomili nam dorosłym, że bezmyślny, konsumpcyjny styl życia wpływa na zanieczyszczenie środowiska i wytwarzanie ogromnej ilości odpadów. W trakcie zajęć na bazie surowców wtórnych wykonali interesujące śmiecioludki, wysłuchali również ekologicznego opowiadania: "Historia plastikowej butelki". Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia strony biblioteki pedagogicznej na facebooku.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 20th. . Joomla 3.0 Template.