swietlik 2017Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców z siedzibą w Krakowie. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie. Skierowany on jest przede wszystkim do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: etap przygotowawczy polegający na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników oraz test finałowy, który odbył się 14 marca 2017r.
W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły, w tym 25 z klas I – III.
9 uczniów zdobyło WYRÓŻNIENIE, uzyskując ponad 77% poprawnych odpowiedzi. Należą do nich:
Julia Pabisz kl. Ia
Maciej Śliwa kl. Ia
Gabriela Wójcik kl. Ia
Paweł Lewandowski kl. Ib
Jakub Styrczula kl. IIb
Mateusz Fik kl. IIb
Patryk Wójcik kl. IIIa
Anna Lewandowska kl. IIIb
Kamila Gryboś kl. Va
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesu!
AD

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 25th. . Joomla 3.0 Template.