konk czyt 2017 mW tym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy zorganizował po raz szósty Gminny Konkurs Czytelniczy. Tym razem uczestnicy, a właściwie uczestniczki, musiały wykazać się znajomością podstawowych faktów z życia Doroty Terakowskiej oraz treści dwu powieści pisarki: „Córka czarownic” i „Tam, gdzie spadają anioły”. Konkurs zatytułowany „Z DOROTĄ TERAKOWSKĄ W ŚWIECIE ANIOŁÓW I CZAROWNIC” odbył się 13 czerwca 2017 r., a wzięło w nim udział 3 dwuosobowe drużyny z ZS nr 2 w Bieczu, ZSP w Binarowej oraz ZSP w Libuszy. 

Konkurs został przeprowadzony w dwu etapach.
Etap I „Co dwie głowy…” był konkursem drużynowym, w którym każde z pięciu zadań konkursowych było punktowane. W zadaniu 1 „Rozsypanka tytułowa” należało ułożyć z podanych wyrazów 10 tytułów powieści D. Terakowskiej. Jedenasty tytuł „Moja mama czarownica” nie był jej autorstwa, ale jej córki Katarzyny Nowak. Zadanie 2 było testem wiedzy z powieści „Córka czarownic”, a zadanie 3 polegało na ułożeniu puzzli Czarownicy. Zadanie 4 było testem wiedzy z powieści „Tam, gdzie spadają anioły”, a zadanie 5 polegało na policzeniu piór Anioła na obrazku.
W tej konkurencji zwyciężyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Kinga Maszewska i Aleksandra Przybyłowicz, ale tuż tuż za nimi była ekipa Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu w składzie Martyna Przewoźnik i Emilia Wlazło. Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej – Karolina Augustowska i Izabela Niziołek.
Następnie zawodnicy przystąpili do II etapu, którym był konkurs indywidualny „Jeden z …?...”, który został przeprowadzony na zasadzie telewizyjnego turnieju „1 z 10”. Konkurs ten wygrała Martyna Przewoźnik z ZS nr 2 w Bieczu, drugie miejsce zajęła Emilia Wlazło z ZS nr 2 w Bieczu, a trzecie Kinga Maszewska z ZSP w Libuszy.
W tym roku liczba uczestniczek konkursu była mała, a jednak ze 150 przygotowanych pytań zostało jedynie 4. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromnej i szczegółowej znajomości powieści D. Terakowskiej.
Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Biecz wręczyła wicedyrektor ZSP w Libuszy Pani Agnieszka Kapusta. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji drużynowej zawiozły do swoich szkół oprócz dyplomów – książki do biblioteki. Indywidualnie nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszystkie uczestniczki konkursu.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie czytelniczym, a nauczycielom za przygotowanie uczniów. Zapraszamy na siódmą edycję Gminnego Konkursu Czytelniczego w przyszłym roku szkolnym.

Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 17th. . Joomla 3.0 Template.