gramy reczna„Gramy w Ręczną” to nowy program ZPRP i MSiT dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. W województwie małopolskim do programu zakwalifikowano 10 szkół. Trzy z nich to szkoły z obszaru gminy Biecz. Są to: Szkoła Podstawowa w Libuszy, Szkoła Podstawowa w Binarowej oraz Szkoła Podstawowa w Racławicach. W uczestniczących w programie szkołach prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Każda ze szkół otrzyma pakiet sprzętu, a każdy z nauczycieli materiały dydaktyczne. Jako dodatkowa atrakcja w każdym z województw zostanie zorganizowany turniej/festyn „Weekend z Piłką Ręczną” w którym wezmą udział wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie.
Program przeprowadzony będzie we wszystkich 16 województwach w okresie od września do grudnia 2017 roku i zostanie nim objętych ponad 160 szkół podstawowych!
Aby zapewnić wysoką jakość zajęć w połowie września, we współpracy ze Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), dla szkół biorących udział w projekcie „Gramy w Ręczną” zorganizowany zostanie cykl trzech trzydniowych szkoleń „Handball at School”.

 

{gallery}{/gallery}

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 6th. . Joomla 3.0 Template.