odblask 2017 v2Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy włączyli się w akcję "Odblaskowa szkoła". W jej ramach odbyło się spotkanie z policjantem Komisariatu Policji, dzieci wzięły udział w licznych konkursach. A co najważniejsze- każdy otrzymał odblask.
Kiedy zaczyna się jesienna plucha, trudno nie wspomnieć o odblaskach...Teoretycznie każdy z nas wie, że bycie widocznym na drodze jest niezwykle ważne. Czy jednak każdy z nas wyposażony jest w odblaski? A odblask może niejednokrotnie uratować nasze życie. Jednak, jak mówi przysłowie, czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Jeśli nie sprawimy, że nasze dzieci będą uważały odblask za obowiązkowy element swojego stroju- nie będzie o tym pamiętało przyszłe pokolenie Polaków. Wiedzą i pamiętają o tym nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, który uczestniczy w konkursie "Odblaskowa Szkoła".


W ramach konkursu zostały na terenie szkoły podjęte różne działania. Ze środków SU zostały zakupione gadżety odblaskowe dla uczniów, odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Biorący w nim udział uczniowie wykonali ciekawe prace w różnych technikach plastycznych. Z wykonanych prac została stworzona wystawa
i gazetka szkolna. Uczniowie wykonali plakat w kształcie znaku drogowego, na którym umieścili dekalog bezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas spotkania z policjantem uczniowie zapoznali się z istniejącymi w ruchu drogowym zagrożeniami oraz poznali istotną rolę odblasków. Dzięki tej akcji uczniowie zostali uświadomieni, że nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować nasze życie. Miejmy nadzieję, że będą o tym pamiętać.

Sabina Król,
nauczyciel w ZSP w Libuszy

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 20th. . Joomla 3.0 Template.