komorkomania 201728-29 października 2017r. Wolontariuszki SK Wolontariatu: Paulina i Julka Zabawa, Patrycja Przybyłowicz, Jagoda Apola, Monika Przybyłowicz, Greta Madej, Weronika Stygar, Gabrysia Szarowicz włączyły się do akcji „Komórkomania” zorganizowanej wspólnie z fundacją DKMS największą bazą potencjalnych dawców komórek macierzystych, które są wykorzystywane w leczeniu nowotworów i innych chorób krwi.
– To niesamowite uczucie oczekując na „bliźniaka” – podkreślali potencjalni dawcy szpiku, którzy zarejestrowali się w czasie akcji przeprowadzonej przez wolontariuszy w Hali Sportowej w Bieczu.


W czasie rejestracji przeprowadzony został szczegółowy wywiad, bo nie każdy może zostać dawcą. Istnieją pewne kryteria. Potencjalnym dawcą może zostać osoba pomiędzy 18. a 50. rokiem życia. Musi być osobą odpowiedzialną i świadomą możliwości poproszenia o oddanie szpiku nawet kilkadziesiąt lat po rejestracji. Dyskwalifikuje ją szereg chorób: zakażenie wirusem HIV, obecność antygenu HBs, przeciwciał anty HCV, aktywna astma czy też łuszczyca. Czasowo dyskwalifikuje między innymi obecność tatuażu, przebyty zabieg chirurgiczny, borelioza. "Często ludzie myślą, że to coś strasznego, ale podczas tej akcji wszystkiego się dowiedziałam na temat dawstwa i samego pobierania komórek macierzystych. Sama pomoc może być naprawdę fajnym przeżyciem" – powiedziała jedna
z wolontariuszek.
Wszystkim Osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie akcji składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i bezinteresowną pomoc. Słowa wdzięczności kierujemy także do Wolontariuszek, które poświęciły swój czas, aby pomagać innym oraz ich Rodzicom- wspierającym, jak zawsze, udział w akcjach charytatywnych. DZIĘKUJEMY!
SK Wolontariatu

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 27th. . Joomla 3.0 Template.