dykas jedzenie 2017Uczniowie klasy II a wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacji Prozdrowotnej - „Zdrowo jem, więcej wiem”, pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser - Dudy.Głównym celem Projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest też podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. W ramach Projektu uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela, mieli do zrealizowania kilka zadań, w skład których wchodziły lekcje tematycznie związane z Projektem, konkursy na plakat „Dbam o zdrowie” oraz „Przepis na zdrową przekąskę”, Forum Zdrowia dla rodziców, a także promocję efektów swojej pracy.

 

Realizacja Projektu przyniosła wiele korzyści. Dzieci w nieszablonowy sposób zdobyły wiedzę na temat zdrowego stylu życia, w tym odżywiania i roli aktywności fizycznej, nauczyły się współpracy w grupie, stały się bardziej świadome i odpowiedzialne za własne zdrowie. Wykazały się samodzielnością, kreatywnością, zaangażowaniem. Projekt miał charakter edukacyjny, ale był również pretekstem do dobrej zabawy.
W piątek 17 listopada, podsumowując pierwszą część Projektu, uczniowie zaprezentowali na korytarzu niektóre efekty swojej pracy. Zamieszczamy kilka fotek z jego realizacji.
A.Dykas

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 25th. . Joomla 3.0 Template.