IX memorial 2017W miniony weekend odbył się w Nowym Sączu IX już Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Memoriał Franciszka Walka. Wzięło w nim udział 13 zespołów z województw: Śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W gronie tym znaleźli się tez szczypiorniści Wiertmetu Libusza z rocznika 2005 i młodsi.
Wychowankowie Ryszarda Burdy w rozegranych pięciu meczach zanotowali cztery wysokie zwycięstwa nad drużynami z Przemyśla i Nowego Sącza oraz zremisowali 18:18 z UKS Korab Staszów. Ostatecznie zajęli drugie miejsce, mając gorszy stosunek bramek w całym turnieju od zwycięskiego zespołu ze Staszowa.


Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców został Marcin Gorzkowicz a Konstantego Galanta wybrano do najlepszej "siódemki" Memoriału. Drużyna Wiertmetu wystąpiła w następującym składzie: Szymon Gorzkowicz, Marcin Gorzkowicz, Konstanty Galant, Ernest Basista, Tomasz Cionek, Patryk Kozioł, Jakub Sepioł, Adam Wereski, Mateusz Król, Mateusz Polaszek, Kacper Wojna, Oliwier Gogola, Dawid Barzyk.
W ich ślady idą też chłopcy z roczników 2007 i 2008, którzy wygrali turnieje o Puchar Stanisława Majorka i "Krasnal 2017"

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 27th. . Joomla 3.0 Template.