szopki 2017W dniu 14 grudnia br. w sali kameralnej Gorlickiego Centrum Kultury miało miejsce podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Celem konkursu jest poznanie i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 202 uczniów, którzy złożyli 125 prac konkursowych. Podobnie jak w roku ubiegłym I miejsce zajęła szopka uczniów z klasy IIa w składzie: Maciej Śliwa, Kacper Bieniek, Julia Pabisz.
Komisja postanowiła również przyznać nagrodę specjalną dla Bartosza Lecha z kl. IIIa za wykonaną rodzinnie szopkę, podkreślając nawiązanie w niej do tradycji /zagroda maziarska/ oraz za wyjątkowe walory estetyczne i staranność wykonania.

 

Wręczenie nagród poprzedził spektakl teatralny zrealizowany w projekcie „Senior w teatrze życia” przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe w Staszkówce. Na zakończenie spotkania Dyrektor GCK złożył wszystkim świąteczne życzenia i zaprosił do zwiedzania przygotowanej wystawy szopek, którą będzie można oglądać w GCK do końca roku.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom oraz dziadkom nagrodzonych uczniów za pomoc w wykonaniu szopek, poświęcony czas i podjęcie się tego wcale niełatwego i pracochłonnego zadania.
AD

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 25th. . Joomla 3.0 Template.