regnum styczen 201813 stycznia odbył się w Krakowie Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Po raz kolejny wziął w nim udział nasz szkolny chór REGNUM SONORIS oraz solista Wojciech Berdychowski. Od listopada chórzyści pracowali nad konkursowymi kolędami  „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Hola, hola pasterze z pola”. Pracy było bardzo dużo, bo nie tak łatwo opanować kolędę w podziale na trzy głosy. Ponad 1/3 chóru to nowe osoby, stąd i praca była trudniejsza. Powoli, powoli kolędy brzmiały coraz lepiej i coraz ładniej. W styczniu próby ruszyły pełną parą. Odbyły się ostatnie przesłuchania. Chór wyjechał do Krakowa w rekordowym składzie 49 osób. Podczas występu chór wykonał oba utwory.

Mobilizacja była olbrzymia i całe szczęście większa niż trema. Wykonanie naszych kolęd bardzo się spodobało jury oraz publiczności. W konkursie wystąpił także Wojtek Berdychowski, uczeń klasy 7b. Zaśpiewał pastorałkę „Łokarynki, fujarecki”.  16 stycznia ukazała się lista Laureatów, wśród których znalazł się chór REGNUM SONORIS. Niestety ze względu na przygotowania jasełkowe nie mogliśmy pojechać na koncert Laureatów. Z Krakowa dotarła do nas jednak wspaniała wiadomość, że chór zajął 1 miejsce. Radość wszystkich była ogromna a zwłaszcza tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy brali udział w takim konkursie.

Kolejny konkurs Kolęd odbył się 24 stycznia w Bieczu. Został zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Bieczu oraz ZSZ w Bieczu. Tym razem nasz chór rozdzielił się na dwie grupy: młodszą z SP i starszą z klasy 7 SP oraz Gimnazjum. Wystąpili także soliści: Martyna Dobek oraz Wojciech Berdychowski. Młodsza grupa była mocno zestresowana, bo w takim składzie występowała po raz pierwszy i to w kolędach a'capella. Zespół w starszej grupie wiekowej bardzo dobrze zabrzmiał z towarzyszeniem gitary Łukasza Fiegi oraz klarnetu Szczepana Płaczka. Świetnie wystąpili także nasi soliści. Jury oceniało wszystkich wykonawców w jednej kategorii bez podziału na solistów i zespoły. Ogłoszenie wyników było dla nas radosne bowiem zespół z gimnazjum zajął pierwsze miejsce a Wojtek Berdychowski  drugie. Wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie prezenty. Uczniowie szkoły gastronomicznej przygotowali dla uczestników wspaniały słodki poczęstunek. Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 17th. . Joomla 3.0 Template.