dzien babci dziadka 2018Dnia 27 stycznia 2018 r. na hali ZSP w Libuszy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola w Libuszy również pamiętały o swoich bliskich  i wspólnie z paniami przygotowały dla nich program artystyczny. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Przedszkolaki  zaprezentowały montaż słowno – muzyczny składający się z wierszy, piosenek oraz tańców ludowych (grozik, trojak, krakowiak, polka), a następnie wręczyły piękne upominki swoim Dziadkom. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz  z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście których powitał Dyrektor ZSP w Libuszy Pan Aleksander Kalisz. Wśród nich byli: Pan Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Stanisław Pasoń - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Pan Grzegorz Nosal, Radni RM naszej wsi: Pan Andrzej Bochenek, Karol Dyląg i Tomasz Dykas, Radna Powiatu Gorlickiego i sołtys naszej wsi Pani Iwona Tumidajewicz, Proboszcz parafii w Libuszy ks. Stanisław Dębiak, wikariusz ks. Michał Dusza, Pani Agnieszka Kapusta Zastępca Dyrektora ZSP w Libuszy, Pan Robert Pisula – przewodniczący Rady Rodziców oraz  – emerytowani pracownicy Przedszkola w Libuszy. W imieniu Pani Poseł Barbary Bartuś wystąpił Pan Józef Haberek, który odczytał okolicznościowy adres skierowany do Babć  i Dziadków obecnych na uroczystości.

Obecny na spotkaniu Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz w ciepłych słowach mówił o roli dziadków we współczesnych polskich domach, ich miłości, oddaniu i blasku, który roztaczają wokół siebie, będąc tak naprawdę duszą każdej rodziny.

W czasie spotkania miało miejsce uroczyste przekazanie przez Pana  Leszka Zegzdę umów na realizację kilku zadań inwestycyjnych w gminie Biecz w tym – budowa ścieżki pieszo – rowerowej w Libuszy. Następnie Pan Przewodniczący RM w Bieczu Grzegorz  Nosal wraz z Panem Burmistrzem Mirosławem Wędrychowiczem wręczyli Panu Leszkowi Zegzdzie kwiaty  i złożyli podziękowanie za pomoc w uzyskaniu środków na te inwestycje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dorota Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 11th. . Joomla 3.0 Template.