rummiklub 02 2018W rozgrywkach wzięło udział 13 uczennic i uczniów szkoły podstawowej z klas IIIb (Małgorzata Grębska i Szymon Dąbrowski, VIa (Karolina Białoń, Martyna Dobek, Anita Drąg, Ewa Urzędowska i Gabriela Warchoł), VIIa (Aleksandra Ptak, Karolina Sarnecka, Julia Szarowicz, Zofia Świerz i Marcin Kapanowski) oraz VIIb (Anna Szkaradek). W eliminacjach każdy zawodnik musiał rozegrać trzy partie, przy stolikach przydzielonych w drodze losowania. W tym roku zmieniony został nieco regulamin rozgrywek, a przede wszystkim punktacja, która dawała szansę także tym, którzy byli o włos od zwycięstwa. Za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 4 punkty, za 2 miejsce - 2 punkty, a za 3 – 1 punkt. 

 

Do półfinału weszło 8 graczy. Julia Szarowicz z 3 zwycięstwami, Karolina Sarnecka i Zofia Świerz z 2 zwycięstwami oraz Anna Szkaradek, Gabriela Warchoł, Martyna Dobek, Anita Drąg i Ewa Urzędowska mające po 1 zwycięstwie. Po trzech emocjonujących i wyrównanych rozgrywkach wyłonieni zostali finaliści.
Do finału weszła mająca 8 dużych punktów i 2 zwycięstwa Zofia Świerz oraz mające po 1 zwycięstwie Karolina Sarnecka (7 dużych punktów), Anna Szkaradek (5 punktów i + 70 małych punktów) i Anita Drąg (5 punktów i – 78 małych punktów). Finaliści rozegrali dwie partie, dzięki którym wyłoniono Mistrza Szkoły.

MISTRZ ZSP w Libuszy w Rummikub 2018 - ANNA SZKARADEK z klasy VIb
I WICEMISTRZ - Karolina Sarnecka z klasy VIIa
II WICEMISTRZ - Zofia Świerz z klasy VIIa
III WICEMISTRZ - Anita Drąg z klasy VIa

Uczestnicy eliminacji i półfinału otrzymali dyplomy i słodkie nagrody pocieszenia, natomiast finaliści zostali nagrodzeni gadżetami komputerowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz dyplomami i czekoladami.
Mam nadzieję, że na VI Mistrzostwach Szkoły w Rummikub w przyszłym roku nie przerzedzi uczestników grypa i spotkamy się w liczniejszym gronie.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział!
Gratuluję zwycięzcom!

Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 24th. . Joomla 3.0 Template.