jem zdrowo luty 20186 marca zakończył się drugi etap Ogólnopolskiego Projektu „Zdrowo jem – więcej wiem”, którego tematem przewodnim w edycji zimowej było hasło: „Ostrożnie z solą i cukrem”.
W ramach projektu zorganizowany został konkurs plastyczny dla klas I – III – „Nie solimy, nie słodzimy – wybieramy witaminy!”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawie.

Nagrody otrzymali:
Mikołaj Dybaś kl.I b
Natalia Pabis kl. I b
Jakub Szczepanik kl. I b
Adrian Czado kl. II b
Małgorzata Żywiec kl. III a
Dawid Bieniek kl. II b - wyróżnienie
Klasa II a, która uczestniczy w Projekcie i była organizatorem konkursu, nie brała w nim udziału. Uczniowie tej klasy mieli do wykonania inne zadanie – napisanie zabawnej historyjki w postaci bajki, wiersza lub komiksu o przewadze warzyw i owoców nad słodyczami. Dzieci wykonały piękne prace, z których powstała Klasowa Księga Owocowo – Warzywnych Historyjek. W konkursie tym przyznano następujące miejsca:
I miejsce: Maciej Śliwa, Kacper Bieniek
II miejsce: Lena Szewczyk, Julia Pabisz, Gabriela Ruwińska
III miejsce: Izabela Masłowska, Krzysztof Kozioł, Maja Tenerowicz, Gabriela Wójcik
Inne konkursy organizowane w trakcie realizacji Projektu to konkurs kulinarny, polegający na opracowaniu przepisu na zdrowe słodycze, w którym wygrał przepis Gabrysi Wójcik oraz konkurs na najciekawszy strój karnawałowy owoc/warzywo – zwyciężczyni Iza Masłowska.
Poza konkursami zadania projektowe polegały m.in. na przeprowadzeniu lekcji o zdrowym odżywianiu – „W Białej Krainie – ostrożnie z solą i cukrem” oraz zajęć aktywności fizycznej według podanego scenariusza. Dzieci tworzyły różne plakaty, drzewka decyzyjne, hasła reklamujące zdrowe odżywianie, bawiły się w tropicieli zdrowych produktów, oglądały różne prezentacje, filmiki związane z tematem, rozwiązywały łamigłówki, puzzle, zagadki smakowe itp. Zapraszały do zabawy i degustacji kolegów i koleżanki z innych klas, prezentowały efekty swojej pracy na korytarzu szkolnym. Wydany został specjalny numer Gazetki Smyka oraz broszurki dla rodziców. Do naszych działań promocyjnych włączyła się Dyrekcja Szkoły, jak również gość specjalny – Burmistrz Biecza. Słowa podziękowania należą się Rodzicom, którzy byli zaangażowani w realizację zadań Projektu.
Był to niezwykle twórczy i pracowity czas, pełen wrażeń i radości ze wspólnej pracy. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości zaowocują świadomością potrzeby zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.
Koordynator Projektu Anna Dykas

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Tuesday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.