konk palmy 2018W Niedzielę Palmową w kościele NMP w Libuszy miało miejsce uroczyste podsumowanie KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ organizowanego przez SU we współpracy z księżmi parafii.
Celem organizowanego konkursu było propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stworzył doskonałą okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.


Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem kultywowaniem wielkanocnej tradycji. Słowa te skierowane są w szczególności do uczniów, którzy nie szczędzili czasu na przygotowanie przepięknych bibułkowych kwiatów i ozdób do palm. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości Niedzieli Palmowej za przygotowanie małych i większych rozmiarów palm wielkanocnych. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy włączyli się w ich przygotowanie i dostarczenie do kościoła.
Najpiękniejsze palmy w kilku kategoriach wiekowych wybrała specjalnie powołana komisja konkursowa w składzie: ks. Stanisław Dębiak, ks. Michał Dusza, p. Danuta Dyląg oraz p. Renata Gryboś. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zgodność z tradycją regionalną, estetykę wykonania i walory artystyczne oraz rodzaj wykorzystanych materiałów.
Dostarczone na konkurs palmy prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i trudno było wybrać tę najładniejszą, stąd też komisja przyznała kilka równorzędnych miejsc.
W kategorii szkół podstawowych tytuł najpiękniejszej palmy zdobyły klasy: IIIa, IVa i VIIb.
W kategorii gimnazjum I miejsce wywalczyły klasy IIIa i IIIb.
Wyróżnienia: IVb SP, VIIa SP, IIbG oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
I miejsce indywidualnie uzyskała uczennica klasy IIa SP Gabrysia Ruwińska.
II miejsce indywidualnie przyznano Milenie Maciejowskiej, Natalce Bogdan z kl. Vb oraz Weronice Magiera z kl. Va i Martinie Czekaj z kl. Vb.
Specjalne wyróżnienie otrzymała p. Maria Pabis za przepiękną palmę wykonaną z naturalnych materiałów.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez ks. Stanisława Dębiaka, Samorząd Uczniowski oraz sklepik Bankrut, którego opiekunem jest p. Renata Gryboś.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 6th. . Joomla 3.0 Template.