flonki 201827 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Plastyczno – Czytelniczy „Moja przygoda z Filonkiem Bezogonkiem”, skierowany do uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Jak sama nazwa wskazuje składał się on z dwóch części: plastycznej i czytelniczej.
Pierwsza część konkursu adresowana była do pierwszoklasistów, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej portret Filonka Bezogonka. Ilość nadesłanych prac przerosła nasze oczekiwania. Otrzymałyśmy 32 prace ze szkół w Bieczu, Binarowej, Korczynie, Sitnicy, Libuszy i Strzeszynie.

Jury, w skład którego weszło sześć pań nauczycielek naszej szkoły, nie miało łatwego zadania. A oto jak przedstawiały się wyniki konkursu plastycznego:
- 1 miejsce zdobyła praca Bartosza Guter ze Szkoły Podstawowej w Strzeszynie
- 2 miejsce zdobyła praca Kacpra Alibożka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy
- 3 miejsce ex aequo zdobyły prace:
• Gabrieli Juruś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korczynie
• Natalii Firlit ze Szkoły Podstawowej w Sitnicy
Wyróżnienia otrzymały trzy prace wykonane przez uczennice ze szkoły w Strzeszynie: Amelii Majcher, Klaudii Herma, Anny Kijek

Konkurs czytelniczy, w którym udział wzięło sześć dwuosobowych drużyn ze szkół nr 1 w Bieczu, nr 2 w Bieczu, Sitnicy, Libuszy, Strzeszyna i Grudnej Kępskiej, rozpoczął się od wręczenia laureatom konkursu plastycznego nagród książkowych i dyplomów. Na rozgrzewkę uczestniczki miały za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające Filonka Bezogonka. Zadanie 2,4 i 6 było testem wiedzy z książki „Przygody Filonka Bezogonka”. Składał się on z 10 pytań zamkniętych, w którym tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Okazało się, że dziewczynki poradziły sobie z testem doskonale, rozwiązując go niemalże bezbłędnie i to w zaskakująco szybkim tempie. W dalszych zmaganiach musiały one wyszukać w tekście piosenki, którą Filonek ułożył na cześć wujka Karlssona, 11 błędów ortograficznych, a także ułożyć w kolejności alfabetycznej imiona kotów zamieszkujących ulicę Stromą. Za każde zadanie drużyny otrzymywały słodkie, a raczej miętowe, medale Filonka Bezogonka. Po podliczeniu punktów przez Jury, w skład którego weszły Panie, które przygotowywały dziewczynki do tego konkursu, okazało się, że był remis. Tyle samo punktów otrzymały drużyny z ZSP w Libuszy i Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu. W dogrywce dziewczynki musiały ułożyć kocie rebusy i tutaj szybsza okazała się drużyna z Libuszy – Klaudia Czech i Daria Ryczek. Ostatecznie wyniki konkursu czytelniczego przedstawiały się następująco:

- 1 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu – Weronika Przybyło i Julia Kusiak,
- 2 miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Daria Ryczek i Kaludia Czech,
- 3 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu - Aleksandra Michalec i Wiktoria Sarnecka

Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora Aleksandra Kalisza, wręczyła wicedyrektor ZSP w Libuszy Pani Agnieszka Kapusta. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc zawiozły do swoich szkół oprócz dyplomów – książki do biblioteki. Indywidualnie nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszystkie uczestniczki konkursu. Dziękujemy uczniom za udział zarówno w konkursie plastycznym jak i czytelniczym, a nauczycielom przygotowanie uczniów.

Wszystkim uczestnikom I Gminnego Konkursu Plastyczno – Czytelniczego „Moja przygoda z Filonkiem Bezogonkiem” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursowych zmaganiach. Zapraszamy na drugą edycję Gminnego Konkursu Plastyczno – Czytelniczego dla klas I-III sp w przyszłym roku.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Monday the 1st. . Joomla 3.0 Template.