konk mrozek 2018W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy zorganizował po raz siódmy Gminny Konkurs Czytelniczy. Tym razem uczestnicy musieli wykazać się znajomością twórczości pisarki Agnieszki Tyszki, a szczególnie dwu powieści „M jak dżeM” i „Czego uszy nie widzą”. Konkurs zatytułowany „Z DZIEWCZYNAMI W SZKOLE I W DOMU” odbył się 11 maja 2018 r., a wzięło w nim udział 4 dwuosobowe drużyny z SP nr 2 w Bieczu, SP w Sitnicy, ZSP w Binarowej oraz ZSP w Libuszy. 

Konkurs został przeprowadzony w dwu etapach. Etap I „Co dwie głowy…” był konkursem drużynowym, w którym każde z pięciu zadań konkursowych było punktowane. W zadaniu 1 należało ułożyć z podanych wyrazów 10 tytułów powieści A. Tyszki. Wszystkie tytuly ułożyła drużyna z Binarowej. Jedenasty tytuł „Gwiazd naszych wina” nie był jej autorstwa. Za podanie autora tej powieści - Johna Greena - można było otrzymać dodatkowy punkt. Niestety nikt tego nie wiedział. Zadanie 2 było testem wiedzy z powieści „Czego uszy nie widzą”, a najwięcej punktów zdobyły w nim dwie drużyny z Binarowej i Libuszy. W zadaniu 3 należało ułożyć puzzle z ilustracji do jednej z powieści pisarki. Najszybsze były dziewczęta z Libuszy. Zadanie 4 było testem wiedzy z powieści „M jak dżeM”, w którym najwięcej punktów zdobyła drużyna z Binarowej. Ostatnie 5 zadanie polegało na dokończeniu rymowanek z powieści. Najlepsze były tu dwie drużyny z Binarowej i Libuszy. 

W tym etapie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej – Ewelina Dąbrowska i Katarzyna Fiega, ale tuż tuż za nimi była ekipa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy w składzie Katarzyna Czyżykiewicz i Kamila Gryboś. Trzecie miejsce zajęły drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu (Kinga Dziki i Eliza Furmanek) i Szkoły Podstawowej w Sitnicy (Piotr Guzik i Patryk Kłapacz).
Następnie zawodnicy przystąpili do II etapu, którym był konkurs indywidualny „Jeden z …?...”, który został przeprowadzony na zasadzie telewizyjnego turnieju „1 z 10”. Konkurs ten wygrała Katarzyna Czyżykiewicz z ZSP w Libuszy, drugie miejsce zajęła Katarzyna Fiega z ZSP w Binarowej, a trzecie Emilia Dąbrowska również z Binarowej.
Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Biecz wręczyła wicedyrektor ZSP w Libuszy Pani Agnieszka Kapusta, która pogratulowała uczestnikom znajomości powieści pisarki. Zdobywczynie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymały nagrody książkowe. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszyscy uczestnicy konkursu.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie czytelniczym, a nauczycielom za ich przygotowani. Zapraszamy na ósmą edycję Gminnego Konkursu Czytelniczego w przyszłym roku szkolnym.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 24th. . Joomla 3.0 Template.