mistrz rec 2018Od 15 stycznia do 30 kwietnia klasa VIa brała udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady". Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i uczył młodzież jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi. Konkurs miał na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych: selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego.

 

Kilkumiesięczna praca uczniów została dostrzeżona i doceniona przez komisję obradującą w Warszawie. Jury nagrodziło 13 ekozespołów z całej Polski, wśród nich ekozespół z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Libuszy.
Uczniowie klasy VIa w składzie: Kamila Gryboś, Anita Drąg, Ewa Urzędowska, Piotr Trybek, Natalia Tumidajewicz, Gabriela Kosiba, Karolina Białoń i Martyna Dobek w bieżącym roku szkolnym stworzyli ekozespół, który wziął udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks Porządkuje Odpady”. "Ekozespół VIa" wypełnił wszystkie zadania konkursowe, do których należało:
- opracowanie odpowiedzi na 5 pytań otwartych w formie prac plastycznych, prac w technice recycl-ART., gier edukacyjnych itp.
- odpowiedź na 10 pytań zamkniętych,
- rozgrywka na platformie edukacyjnej w pierwszej ogólnopolskiej Lidze Elektrorecyklingu,
- uczestniczenie w zajęciach przeprowadzonych zgodnie z konkursowym scenariuszem.
Nasz zespół został nagrodzony za wdrożenie bardzo ciekawych pomysłów na interaktywne i proste narzędzia edukacyjne, które trzeba wziąć do ręki, aby rozwiązać zadania konkursowe i w interesujący sposób dowiedzieć się jak oddzielić metale żelazne i nieżelazne; odkryć eksponaty ekogalerii ukryte w makiecie "wesołego miasteczka" oraz skorzystać z zestawu do gry w karty na temat korzyści i strat wynikających z wykorzystania aluminium.

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 24th. . Joomla 3.0 Template.