polska czyta 2018

Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przypadający w terminie 2-10 czerwca przebiegał pod hasłem „Czytanie łączy”. Jest to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak co roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu organizuje gminne święto czytelnictwa i w związku z tym, 4 czerwca 2018 r. w czytelni bieckiej biblioteki odbyło się spotkanie, na które zaproszone zostały dzieci z klas I-III ZSP ze Strzeszyna oraz dwie uczennice z naszej szkoły Klaudia Czech i Małgosia Żywiec. Nasze uczennice zostały zaproszone przez Dyrektor biblioteki w Bieczu Panią Elżbietę Knapik.

 

Tradycyjnie czytającymi „motylami” były ważne i znane osoby z naszego terenu: Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal, Sekretarz Gminy Jan Szkaradek, Proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała Janusz Kurasz, Dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej Marta Bartuś, Wicedyrektor SP nr 1 w Bieczu Anna Pelczar-Kozłowska, Yvetta Walecka z Zespołu ds. promocji i informacji Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz, Komendant Komisariatu Policji w Bieczu Marcin Stępień oraz Eugeniusz Stukus, Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu Elżbieta Knapik.

Jak co roku czytanie rozpoczęto Lokomotywą Julian Tuwima, a następnie odczytano fragmenty książki Isli Fisher pt. Niania Mania. Spotkanie uświetnił również występ wokalny Małgosi Żywiec oraz Klaudii Czech z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy pod kierunkiem Pani Katarzyny Moździerz. Uczennice klasy III a zaśpiewały 3 piosenki „Miła wiosno”, „Mama dobrze wie”, „Moja klasa IIIa”. Występ był bardzo udany i podobał się zebranym, o czym świadczyły gromkie brawa. Gratulujemy młodym artystkom.

źródło fot.: http://www.biblioteka.biecz.pl, Katarzyna Moździerz

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Thursday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.