niepodleglosc I IIIPiątkowy dzień 9 listopada 2018 r. był w naszej szkole dniem szczególnym. W ostatnim dniu nauki szkolnej przed 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości, uczniowie klas I – III poprzez różne działania wyrazili swoją miłość do Ojczyzny. Tego dnia w ubiorze dominowały kolory odświętne i biało – czerwone. Wychowawcy prowadzili w swoich klasach pogadanki na temat wydarzeń z przeszłości naszego kraju, symboli narodowych, dzieci śpiewały hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego”, czytały i recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, robiły kokardy narodowe, chorągiewki i inne ozdoby związane ze zbliżającym się świętem. W klasach i na korytarzu szkolnym wykonane zostały gazetki i prace plastyczne dotyczące Święta Niepodległości.


Tego dnia odbył się również biało – czerwony marsz przez naszą rodzinną miejscowość, w którym uczestniczyło ponad 100 uczniów klas młodszych wraz z wychowawcami. Oprócz tego Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkursy DLA NIEPODLEGŁEJ, dla wszystkich uczniów klas I – III.
W klasach pierwszych przeprowadzono konkurs plastyczny „Niepodległość w oczach dziecka”. Uczniowie klas drugich brali udział w „Niepodległościowym Konkursie Kaligrafii”, przepisując jak najpiękniej potrafią wiersz o Ojczyźnie. Dla klas trzecich przygotowano konkurs ortograficzny „Piękna nasza Polska cała!”.
Wszyscy uczniowie starali się jak najlepiej wykonać zadanie w swoim przedziale wiekowym. Po 3 osoby z każdej klasy, których prace wyróżniały się na tle innych, otrzymały dyplomy okolicznościowe oraz drobne upominki, a wszyscy uczestnicy słodką nagrodę pocieszenia.
Myślę, że ten dzień poprzez działania szkolne i nie tylko, na długo pozostanie w pamięci Małych Polaków.
Opiekun MSU Anna Dykas

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wednesday the 21st. . Joomla 3.0 Template.