dzien misia 2018Kolorowy lub bury, mały lub duży, w kubraczku lub bez… Każde dziecko ma swojego ukochanego misia. Pluszak ten jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Stał się również bohaterem wielu książek i filmów. Być może dlatego doczekał się swojego święta… 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w naszej szkole Miś obchodził swoje urodziny 23 listopada. Na przyjęcie urodzinowe zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami. W przygotowaniu i przeprowadzeniu misiowego spotkania pomogli uczniowie z klasy IVb należący do Koła Przyjaciół Biblioteki: Daria Ryczek, Daria Kozik, Karolina Bugajska, Kinga Grębla, Gosia Żywiec i Klaudia Czech, Jan Skrzypiec. Przebrani za bajkowe misie, przedstawiali się zaproszonym gościom, a dzieci musiały odgadnąć jak dany miś ma na imię. Najwięcej problemów uczniom sprawił Miś Fantazy, którego dzieci nie potrafiły rozpoznać. 

 Misiowe spotkania odbyły się w trzech grupach i trwały do godziny 10.35. Uroczystość rozpoczęła się od recytacji wierszy, prezentacji bajkowych misiów i wyświetleniem prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię pluszowego misia. Następnie rozpoczął się czas zabaw i zgadywanek, podczas których dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością, dobrą pamięcią i celnością rzutów. Uczniowie mieli za zadanie np. nakarmić głodnego misia, wrzucając woreczki do kartonu, ułożyć puzzle, znaleźć różnice, ułożyć historyjkę obrazkową w odpowiedniej kolejności. Również Panie wychowawczynie miały swoją konkurencję, która polegała na nasunięciu głowy misia na żyłkę. No niestety nie było to takie proste. Wszystkie klasy otrzymały Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, zaś każdy uczeń imienny dyplom i zadanie domowe w postaci kolorowanki lub wykreślanki. Nie zabrakło również słodkiego „małe co nieco”, które ufundował szkolny sklepik „Bankrut” i jego opiekun Pani Renata Gryboś, za co serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Mimo, że Światowy Dzień Pluszowego Misia już za nami - i że kończy się świętowanie, mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy tę wspólną zabawę.

K. Pabisz

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 30th. . Joomla 3.0 Template.