polska konk 2019Postawy i zachowania patriotyczne należy rozwijać od najmłodszych lat. Majowe święta państwowe są niewątpliwie okazją do takich przedsięwzięć. W dniu 30 kwietnia 2019 roku w przedszkolu przeprowadzono rozstrzygnięcie patriotycznego konkursu plastycznego zorganizowanego przez nauczycielki A. Jantas i M. Majewską. Konkurs adresowany był do wszystkich przedszkolaków, a jego celem było kształtowanie poczucia przynależności narodowej poprzez okazywanie należytego szacunku dla własnego kraju oraz dla polskich symboli narodowych.

Na konkurs wpłynęło 14 prac. Jury w składzie: p. Anna Dykas, p. Ewa Ryznar i ks. Michał Dusza biorąc pod uwagę kryteria oceny prac, po wnikliwych obradach przyznało nagrody i wyróżnienia.

Wyniki konkursu:


Dzieci młodsze:

I miejsce – Antoni Świerz
II miejsce – Tomasz Lewek
III miejsce – Filip Szczepanik
Wyróżnienie : Emilia Sroka

Dzieci starsze:

I miejsce – Gabriela Świerz
II miejsce – Natalia Najsarek
III miejsce – Jakub Trześniak

Wyróżnienia: Martyna Bajorek, Aleksandra Pałka, Anna Kosiba, Adam Ilasz, Szymon Serafin, Kacper Bogdan, Jakub Świerz.

Zarówno laureaci jak i dzieci wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody, które wręczył dyrektor ZSP Pan Aleksander Kalisz. Rozstrzygnięcie konkursu uświetnił występ przedszkolaków z grupy Leśne Duszki, które tańcem i wierszem nadały spotkaniu podniosły charakter. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały biało - czerwone chorągiewki, wspólnie obejrzały film o symbolach narodowych oraz zaśpiewały Hymn Państwowy.
Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim małym artystom!

M. Majewska

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 30th. . Joomla 3.0 Template.