spotk straz 2019„Każdy chłopiec nawet mały,
gdy jest zręczny, dzielny, śmiały,
gdy jest dobrym przedszkolakiem
kiedyś może być strażakiem.”

Niejeden przedszkolak marzy o tym, by kiedyś zostać strażakiem. O tym jak wygląda trudna i niebezpieczna praca strażaka mogły przekonać się dzieci z grupy Leśne Duszki 9 maja, podczas wycieczki do OSP w Libuszy i spotkania ze strażakiem. Wycieczka wzbudzała u przedszkolaków wielką ciekawość. W czasie spotkania strażak Piotr Janeczek zaprezentował przedszkolakom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Strażak opowiedział dzieciom o wyposażeniu wozu strażackiego w którym mogły chwilkę posiedzieć i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Również przymierzenie hełmu strażackiego i możliwość usłyszenia sygnałów, sprawiło przedszkolakom wiele radości. Dzieci z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy bardzo Panu Piotrowi Janeczkowi za poświęcony nam czas i przybliżenie dzieciom zawodu strażaka oraz demonstrację sprzętu. Wszystkim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a św. Florian niech otacza ich swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności.


M. Majewska

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 27th. . Joomla 3.0 Template.