konk czytelniczy 201912 czerwca 2019 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy zorganizował VIII Gminny Konkurs Czytelniczy. Tym razem uczestniczki musiały wykazać się znajomością dwu powieści pisarki Joanny Jagiełło - „Kawa z kardamonem” i „Zielone martensy”. W konkursie zatytułowanym „Z J.JAGIEŁŁO W ZIELONYCH MARTENSACH PRZY KAWIE Z KARDAMONEM” wzięło w nim udział 3 dwuosobowe drużyny z SP nr 2 w Bieczu, SP w Sitnicy oraz ZSP w Libuszy.
Konkurs przeprowadzony został, jak co roku, w dwu etapach.


Etap I „Co dwie głowy…” był konkursem drużynowym, w którym każde z sześciu zadań konkursowych było punktowane. W zadaniu 1 należało ułożyć z podanych wyrazów 10 tytułów powieści J. Jagiełło. Jedenasty tytuł „Kawa dla kota” był autorstwa innej pisarki Agnieszki Tyszki. Prawidłowo wszystkie tytuły ułożyła drużyna z Sitnicy. Zadanie 2 było testem wiedzy z powieści „Zielone martensy”, a najwięcej punktów zdobyła drużyna SP nr 2 w Bieczu. W zadaniu 3 uczestniczki musiały udzielić odpowiedzi na pytania otwarte dotyczące książki „Kawa z kardamonem”. W tym zadaniu najlepsze były dwie drużyny - SP nr 2 w Bieczu i ZSP w Libuszy. Zadanie 4 polegało na ułożeniu puzzli z ilustracji, którą uczestniczki widziały na ekranie przez 10 sekund. Najszybsza była drużyna z Libuszy. Zadanie 5 było testem wiedzy z powieści „Kawa z kardamonem” Najlepsze były ponownie dwie drużyny - SP nr 2 w Bieczu i ZSP w Libuszy. W ostatnim 6 zadaniu uczestniczki musiały udzielić odpowiedzi na pytania otwarte dotyczące powieści „Zielone martensy”. Najwięcej punktów zdobyła drużyna SP nr 2 w Bieczu.
W etapie drużynowym I miejsce ex aequo zajęły zespoły - Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu w składzie Emilia Wlazło i Martyna Przewoźnik) oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy w składzie Katarzyna Czyżykiewicz i Patrycja Kuchta. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Sitnicy w składzie Diana Dutka i Martyna Kleszyk.
Następnie zawodnicy przystąpili do II etapu, którym był konkurs indywidualny „Jeden z …?...” przeprowadzony na zasadzie telewizyjnego turnieju „1 z 10”. Po długiej i zaciętej walce konkurs ten wygrała jednym punktem Martyna Przewoźnik z SP nr 2 w Bieczu. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Czyżykiewicz z ZSP w Libuszy, a trzecie miejsce zajęła Martyna Kleszyk z SP w Sitnicy.
Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Biecz wręczył dyrektor ZSP w Libuszy Pan Aleksander Kalisz, która pogratulował uczestnikom znajomości powieści pisarki. Zdobywczynie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymały nagrody książkowe. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszystkie uczestniczki konkursu.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział, a nauczycielom za ich przygotowanie do konkursu czytelniczego. Zapraszamy na dziewiątą edycję Gminnego Konkursu Czytelniczego w przyszłym roku szkolnym.
Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/biblioteka.libusza/


Mariola Mrozek

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Saturday the 30th. . Joomla 3.0 Template.