zak rok 2017 201822 czerwca 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego poprzedzone mszą świętą w kościele parafialnym. Dyrektor szkoły pan Aleksander Kalisz, podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej szkoły. Wszystkim  uczniom oraz pracownikom  naszej szkoły życzymy bezpiecznych, słonecznych, ciepłych wakacji!

zak przedszkolaDnia 20 czerwca br odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków z grup „Pszczółki” i „Biedronki”. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki żegnając ukochane przedszkole. Młodsze przedszkolaki, śpiewając piosenkę życzyły starszakom sukcesów w szkole. Pamiątkowe dyplomy, ksiażki i medale wręczył dyrektor szkoły mgr Aleksander Kalisz oraz wychowawczynie grup. 

zsp witaminki 201813 czerwca 2018 r. okazał się szczęśliwym dniem dla Łowców witamin – uczniów klasy II a szkoły podstawowej - uczestników Ogólnopolskiego Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy. W tym to bowiem dniu, po długim okresie wyczekiwania ogłoszone zostały końcowe wyniki konkursu.

oblicza dialogu2Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy posiada szereg tytułów i wyróżnień. Uczniowie i pedagodzy nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i realizują kolejne projekty. Ten z inspiracją duchową świętego Jana Pawła II ma dla placówki szczególne znaczenie. „Oblicza dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju” - to nazwa projektu edukacyjnego, zorganizowanego pod honorowym patronatem Instytutu Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Nasza szkoła już po raz drugi z rzędu znalazła się w gronie 10 szkół z całej Polski, które otrzymały tytuł laureata- stając w pierwszej linii z placówkami z dużych ośrodków - Krakowa, Katowic, Lublina, Bydgoszczy czy Torunia. Z dumą możemy donieść, że zostaliśmy uznani za jednych z liderów tej edycji.

robinson 2018W piątek 8 czerwca najmłodsze dzieci z grup Krasnale oraz Misie wraz z paniami pojechały na wycieczkę do Sali Zabaw Mały Robinson w Gorlicach. Pierwszych wrażeń dostarczyła już sama podróż autobusem. W sali zabaw na dzieci czekało wiele atrakcji m. in. mini pojazdy, domki, duże piankowe klocki, puzzle oraz różne kąciki tematyczne. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się wielopiętrowa konstrukcja z kładkami, workami bokserskimi oraz ze zjeżdżalnią i basenem z kolorowymi piłeczkami.

dzien dziecka 20188 czerwca w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień. Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. Celem wychowawczym imprezy było: integrowanie społeczności szkolnej we wspólnej zabawie, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz uaktywnienie pracy Samorządu Uczniowskiego. Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Agnieszka Kapusta – wicedyrektor szkoły oraz Pani Aleksandra Niemiec. Turniej "Klasa na medal" poprowadziła Pani Mariola Mrozek. Uczniowie zmagali się w konkurencjach sprawdzających wiedzę o patronie szkoły, znajomości polskich przysłów. Zadaniem, które wywołało najwięcej emocji było przeciąganie liny.

mdk zsp 2018W dniu 7.06 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej". Z uwagi na wysoki poziom prac jury przyznało wiele nagród równorzędnych. w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Kamila Gryboś, a w kategorii gimnazjów wyróżnienie otrzymała Gabriela Karp. Serdecznie gratulujemy!

festiwal 2018Dnia 6 czerwca 2018r. w hali sportowej w Bieczu odbył się V Międzywojewódzki Festiwal Tańca „Roztańczona Szkoła” organizowany przez Akademię Tańca „Impuls” i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy.  W wydarzeniu uczestniczyło 515 tancerek i tancerzy w różnym wieku począwszy od 4 roku życia. Na zaproszenie organizatora i pomysłodawcy Festiwalu Pani Aleksandry Niemiec odpowiedziały pozytywnie zespoły z Jasła, Skołyszyna, Ropy, Krynicy Zdroju, Chorkówki, Krosna, Jedlicza, Mielca, Gorlic i Biecza. Można było obejrzeć 39 najrozmaitszych choreografii  i inscenizacji tanecznych, które były oceniane przez komisję sędziowską:  Panią Renatę Gawlak-Spyrę, Panią Annę Harsze oraz Pana Wojciecha Ludwina. Każda grupa taneczna została nagrodzona medalami, dyplomami, a za miejsce na podium statuetką.

vice mistrz 2018W miniony poniedziałek uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy wzięli udział w finale wojewódzkim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Turniej rozegrany został w Tarnowie, a organizatorem był Małopolski Szkolny Związek Sportowy. W sportowych zmaganiach uczniowie z Libuszy w pokonanym polu pozostawili szkoły: Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata z Krakowa, Szkołę Podstawową nr 1 z Bochni, Szkołę Podstawową nr 8 z Tarnowa. Po emocjonującym, do ostatnich sekund meczu, ulegli Szkole Podstawowej nr 1 z Chrzanowa. W finale wojewódzkim uczestniczyli zwycięscy finałów rejonowych - uczniowie klas II i III gimnazjalnych oraz uczniowie klas VII szkół podstawowych.

polska czyta 2018

Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przypadający w terminie 2-10 czerwca przebiegał pod hasłem „Czytanie łączy”. Jest to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak co roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu organizuje gminne święto czytelnictwa i w związku z tym, 4 czerwca 2018 r. w czytelni bieckiej biblioteki odbyło się spotkanie, na które zaproszone zostały dzieci z klas I-III ZSP ze Strzeszyna oraz dwie uczennice z naszej szkoły Klaudia Czech i Małgosia Żywiec. Nasze uczennice zostały zaproszone przez Dyrektor biblioteki w Bieczu Panią Elżbietę Knapik.

masz zonkilowy 201803 czerwca przez Gorlice przeszedł Międzypokoleniowy Żonkilowy Marsz Nadziei, który miał na celu ukazanie solidarności z osobami potrzebującymi opieki hospicyjnej. Tegoroczny Żonkilowy Marsz Nadziei poprowadził przyjaciel Pól Nadziei, Pan dr Stanisław Jarecki. W akcji uczestniczyło mnóstwo dzieci z szkół powiatu gorlickiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej grupy oraz wolontariuszy SKW w tak ważnym dniu. Marsz Żonkilowy poprzedziła uroczysta Msza Święta w Bazylice Mniejszej. 

krosno 201830 maja 2018 uczniowie klasy II B Szkoły Podstawowej w Libuszy wraz z nauczycielami zwiedzali Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie mogli zapoznać się z procesem wytapiania szkła, sposobami jego łączenia i ozdabiania. Oprócz zwiedzania wszyscy mogli spróbować swoich sił w malowaniu na szkle oraz osobiście wybić w rozżarzonym szkle pamiątkowy medal. W sali kinowej obejrzeli film poświęcony historii wytapiania szkła w krośnieńskich hutach. Dzieci zwiedziły również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogły poznać  na czym polega kunszt artystów szkła.

styrczula 2018W dniu 29 maja odbył się po raz kolejny w Grudnej Kępskiej Gminny Konkurs Matematyczny „W krainie liczb”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z gminny Biecz. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Eryk Roman z IIIa i Jakub Styrczula z IIIb. Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu 60 minut 20 zadań o wysokim stopniu trudności. Kuba zajął w konkursie I miejsce i otrzymał za to wspaniałą nagrodę i dyplom. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorom konkursu dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę, a uczniom naszej szkoły gratulujemy udanego występu.

mistrz rec 2018Od 15 stycznia do 30 kwietnia klasa VIa brała udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady". Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i uczył młodzież jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi. Konkurs miał na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych: selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego.

swieto rodziny 2018W sobotnie przedpołudnie 26.05.2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu Święto Rodziny pod hasłem: ,,My rodzinę dobrą mamy’’ . Zgromadzone licznie na hali sportowej mamusie i towarzyszący im tatusiowie wszystkich wychowanków naszego przedszkola mieli okazję podziwiać talenty swoich pociech.

Podczas występów przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Było radośnie, ale przede wszystkim bardzo wzruszająco.
Po zakończeniu części artystycznej mamusie i tatusiowie otrzymali upominki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z małych serduszek swoich dzieci. Po pełnych wrażeń i przeżyć występach rodzice wraz z dziećmi spędzili miłe chwile przy słodkim poczęstunku.

Licznik odwiedzin od 04.12.2011

Dzisiaj 31 Wczoraj 60 Tydzień 240 Miesiąc 778 Wszystkie 310248

Aktualnie jest 77 gości i brak użytkowników online

Friday the 17th. . Joomla 3.0 Template.